2021–ųjų intrigos: LKL plėtra ir atgimsiantis derbis Vilniuje © Pauliaus Žukausko nuotr.

2020–ieji metai Lietuvos krepšiniui, kaip ir viso pasaulio sportui, buvo nemalonūs ir nenuspėjami. Iki galo nesužaistos praėjusio LKL sezono pirmenybės, neįvykusi Tokijo žaidynių atranka, Lietuvos rinktinės pralaimėjimas Danijos ekipai ir rizikavimas nepatekti į būsimą Europos čempionatą.

Visgi, 2021–ieji sirgaliams žada visai kitokias emocijas. Vienas svarbiausių pasikeitimų gali įvykti LKL dalyvių sąraše.

Stipriausiame šalies krepšinio čempionate jau senokai nevyksta tikrieji derbiai, kai dėl vietos po saule kovoja dvi to pačio miesto komandos.

Vilniaus „Sakalų“ klubas baigė gyvuoti 2013 metais, taip nutraukdamas grumtynių prieš „Rytą“ tradicijas, Kaune aršios kovos nevyksta nuo dar senesnių laikų, galybę praradus „Atletui“ klubui ir vėliau antrajai miesto komandai tapus neoficialia dukterine „Žalgirio“ ekipa.

LKL vadovams kurį laiką galvojant apie pirmenybėse žaidžiančių klubų skaičiaus padidinimą, jau po pusmečio gali įvykti nemenkų pokyčių.

Lygos prezidentas Remigijus Milašius jau anksčiau buvo užsiminęs, kad trokšta čempionate matyti bent 14 klubų ir dviejų ratų sistemą, taip sumažinant nereikšmingų rungtynių skaičių ir tuo pačiu suteikiant galimybę labiau pailsėti Europos turnyruose žaidžiantiems klubams, ypač – Kauno „Žalgiriui“.

Ateinančią vasarą ši idėja gali būti įgyvendinta bent dalinai. NKL čempionate užtikrintai rungtyniauja Jonavos klubas, kurio arena su kaupu viršija LKL reikalavimus. Galingą sudėtį subūrusiai ekipai nekiltų problemų surinkti ir minimalų biudžetą (šiuo metu – 400 tūkst. eurų).

Kitas potencialus dalyvis keltų dar daugiau emocijų. Jau kurį laiką krepšinio užkuliuose sklandė kalbos apie vieno turtingiausių šalies verslininkų Gedimino Žiemelio ketinimus susitarti su pagrindiniu „Ryto“ dalininku Dariumi Gudeliu ir bandymus perpirkti Vilniaus „Ryto“ akcijas. Portalo „Basket.lt“ žiniomis, vilnietis galiausiai atsisakė tokių norų ir dabar dėlioja kitus planus.

Labai realu, kad didžiausią sostinės areną įsigijęs G. Žiemelis imsis kurti naują klubą Vilniuje ir taip po ilgo laikotarpio sirgaliai vėl galės stebėti kraują kaitinantį sostinės derbį. Didesnių problemų neturėtų kilti – norint patekti į LKL komerciniu keliu tereikia sumokėti 100 tūkst. eurų. Anot „Basket.lt“ šaltinių, verslininkas nekelia didelės reikšmės ir Vilniaus savivaldybės paramai (1,2 mln. eurų per metus), kuri yra gyvybiškai svarbi „Rytui“. Į naujo klubo valdymą galėtų įsilieti ir legendinis „Ryto“ krepšininkas Mindaugas Lukauskis, kurio žmona Jurgita yra G. Žiemelio sesuo. Po ASG arenos rekonstrukcijos bus norima į ją privilioti kuo daugiau žiūrovų, o pajėgi krepšinio ekipa – puikus įrankis šiam tikslui pasiekti.

LKL klubų skaičiui išaugus iki 12–os, lyga neišvengiamai turės svarstyti ir apie kitus pokyčius. Šiuo metu kiekviena ekipa reguliaraus sezono metu privalo sužaisti po 36 rungtynes. Prieš kurį laiką, siekiant sumažinti bendrą mačų skaičių, buvo nurėžta dalis atkrintamųjų varžybų susitikimų, tačiau toks žingsnis buvo sulaukęs ir nemenkos kritikos.

Galbūt LKL su klubais nuspręs vėl sugrąžinti dviejų ratų sistemą bei padidinti mačų skaičių lemiamoje sezono fazėje. Kitas variantas – priimti trijų ratų sistemą ir taip reguliaraus sezono rungtynių skaičių išlaikyti panašų – 33.

2021–ieji žada nemažai intrigų krepšinyje ir viena jų, tikėtina, užgims Vilniuje.

Straipsnio įvertinimas: 3 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...