A. Butkevičiaus sugrįžime – „Žalgirio“ pergalė Šiauliuose © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (14-2) komanda sulaukė grįžusio Arno Butkevičiaus, bet dar pirmajame kėlinyje prarado čiurną susižeidusį Rolandą Šmitą.

Nepaisant to, Andrea Trinchieri auklėtiniai svečiuose 87:73 (23:26, 29:13, 17:17, 18:17) nugalėjo „Šiaulius“ (4-13).

Žalgiriečiams nepadėjo Keenanas Evansas ir dėl asmeninių priežasčių nežaidęs kapitonas Edgaras Ulanovas.

Mačą stebėjo 5507 žiūrovai. Iki tol lankomumo vidurkis Šiauliuose siekė 1338 žiūrovus.

Šiauliečiai užsivedę pradėjo rungtynes, o gerą toną uždavė Pauliaus Danusevičiaus dėjimas. Šeimininkai įgijo persvarą (7:4), kurią naikino Edmondo Sumnerio tritaškis, tačiau iniciatyvos „Žalgiris“ taip ir neperėmė. Kova liko apylygė (11:11), nors „Šiauliai“ darė viską, kad susigrąžintų persvarą – 21:15. Nors skirtumą perpus rėžė tritaškį smeigęs Austinas Hollinsas (18:21), jam tuo pačiu atsakė Dachonas Burke‘as, o po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 26:23.

„Šiaulių“ puolimas ėmė strigti antrajame ketvirtyje. Tomašo Pavelkos metimas bandė įžiebti ekipą tolesnei kovai, tačiau vėliau metimai ėmė nekristi, o Danielius Lavrinovičius ir Edmondas Sumneris vedė į priekį svečius – 33:28. Eimantas Stankevičius pelnė svarbius taškus, bet Lukas Lekavičius ir A.Hollinsas galiausiai suteikė „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą – 45:33. Tomas Dimša bei Arnas Butkevičius skirtumą augino tik labiau (50:33), tuo tarpu po dviejų ketvirčių kauniečiai buvo priekyje 52:39.

Šiauliečių lyderis T.Pavelka dar nesibaigus antram ketvirčiui buvo išnaudojęs net 4 pražangas.

Po pertraukos šeimininkų komanda ėmė mažinti atsilikimą (48:56), o po Pauliaus Danusevičiaus metimo Andrea Trinchieri prašė minutės pertraukėlės – 50:56. Po jos „Žalgiriui“ tritaškį pelnė Dovydas Giedraitis, o K.Hayesas atstatė dviženklę persvarą – 61:50. Žalgiriečiai kontrolę išsaugojo ir prieš paskutinį kėlinį pirmavo – 69:56.

Prieš akis dar buvo kėlinys. Kai atrodė, jog žalgiriečiai artės pergalės link, Shaquille‘as Keithas bandė įžiebti viltį savo ekipai – 66:79. Dar svarbų šūvį smeigė ir D.Baslykas (71:83), tačiau gelbėtis „Šiauliai“ turėjo mažiau nei 3 minutes. Jų šeimininkams nepakako.

18 taškų pelnęs D.Baslykas žaidė rezultatyviausią karjeros mačą „Betsafe-LKL“.

„Šiauliai“: Danielis Baslykas 18, Paulius Danusevičius 14, Leonardas Thorpe‘as ir Eimantas Stankevičius (8 atk. kam., 19 n.b.) – po 10, Shaquille‘as Keithas ir Bennettas Vander Plasas – po 7.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 19, Dovydas Giedraitis 13, Kevarriusas Hayesas 12, Lukas Lekavičius 10 (9 rez. perd.), Austinas Hollinsas 8.