A.Butkevičius: „Turime išeiti į rungtynes „gyvenk arba mirk“ principu“ © fiba.com/championsleague.basketball nuotr.

Prieš lemiamas „Betsafe–LKL“ Vilniaus „Rytas“ nebeturi kur taupytis.

Penkioliktoje „Iš arti“ laidoje sostinės komandos narių mintys apie laukiantį finalo derbį, Kauno „Žalgirio“ demonstruojamą žaidimą ir be pralaimėjimų peržengtą pusfinalio barjerą.

„Turime išeiti į rungtynes gyvenk arba mirk principu. Kabintis į jas tiek nagais, tiek dantimis ir būti kuo arčiau varžovų visų rungtynių metu, kad jie jaustų spaudimą, , – mano „Ryto“ kapitonas Arnas Butkevičius. – Jie yra serijos favoritai ir dėl to nekyla jokių klausimų. Tą varžovas turi jausti ir jeigu mums tai pavyks išlaikyti, galime tikėtis kažkokio pozityvaus rezultato. Nematau kito kelio kaip eiti ir galvoti apie pergalę, nes eiti į jas ir galvoti, kad jau pralaimėjai, tau nepridės jokio gero emocinio fono ir apie tai nėra net kalbos.“

Vyr.trenerio asistentas Georgios Dedas pabrėžė, jog tai yra finalas ir šioje serijoje komanda ant parketo turi atiduoti visas jėgas.

„Tai finalas – čempionų titulas ant kortos ir dar 3-5 rungtynės šiame beprotiškai ilgame sezone. Kai baigsis šis finalas, laimėsime jį ar pralaimėsime, turime eiti namo ir prieš užmiegant pasakyti, kad padarėme viską, ką galėjome ir viską palikome aikštelėje.

Bus blogai, jeigu kalbėsime, kad turėjome padaryti tą ar aną. Toks mano požiūris, jeigu jie geresni, mes pralaimėsime, jei mes geresni – laimėsime. Turime padaryti viską aikštelėje per tas 3 ar 5 rungtynes“, – prieš finalą atviras buvo G.Dedas.

Dvi užtikrintas pusfinalio pergales prieš panevėžiečius pasiekęs „Rytas“ tai padarė 20 ir 25 taškų skirtumais. Tačiau trečiasis mačas sostinėje buvo visai kitoks.

„Mes tikėjomės, kad „Lietkabelis“ paliks viską aikštelėje, nes tai buvo jų išlikimo rungtynės. Tai ir nutiko, jie gerai pradėjo rungtynes, pataikė tritaškius. Vinalesas, Valinskas įgavo pasitikėjimo ir mes pradėjome truputį dvejoti savo žaidime, nors tai atsitinka retai. Dvikova buvo įtempta, bet žaidėjai sugebėjo juos sustabdyti ir laimėjome“, – teigė vyr.trenerio asistentas.

Pusfinalio serijoje sėkmingai žaidęs Gytis Radzevičius vidutiniškai rinko po 13,3 naudingumo balo ir paminėjo tai, kad trečiame mače reikėjo suduoti lemiamą kirtį varžovams. „Faktas, jog kai serijoje pirmavome 2:0, tai negarantavo, kad laimėsime, nes iš savo patirties žinau, kad jei leidi varžovams pajausti, užkabini vienas, kitas rungtynes ir prarandi tą pranašumą. Reikėjo suduot lemiamą smūgį ir nebuvo laiko atsipalaiduoti“, – kalbėjo G.Radzevičius.

Pirmoji finalo akistata tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“ startuos trečiadienį 18.30 valandą, o ją transliuos BTV kanalu

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos