A.Gaidžio ir B.Sanfordo duetas sutriuškino „Perlą“ © stopkadras

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) pasiekė „Šilutės“ (7-3) krepšininkai, kurie namuose 108:81 (30:23, 23:18, 32:13, 23:27) nugalėjo Vilniaus „Perlo“ (5-5) komandą.

Šilutiškiai laimėjo pirmuosius tris kėlinius, o trečiojo ketvirčio pabaigoje netgi buvo pasiekę 31 taško pranašumą – 85:54.

Paskutines dešimt minučių „Perlas“ laimėjo, tačiau galutinio fakto tai nepakeitė – „Šilutė“ šventė septintąją pergalę.

„Šilutė“: Andrius Gaidys 25 (7 rez. perd., 6 per kam., 5 atk. kam., 33 naud. bal.), Byronas Sanfordas 22 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 6 išprov. praž., 35 naud. bal.), Omaras Alstonas 15 (6 atk. kam.), Kemalas Canbolatas 12 (5 atk. kam.), Vytautas Jakubaitis 10.

„Perlas“: Simas Jarumbauskas 18, Adas Šimonis 12 (5 atk. kam.), Einaras Tubutis 11 (5 atk. kam.), Augustas Marčiulionis (5 per. kam.) ir Ernestas Naruševičius po 10.

Išvykos rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (8-3) patyrė trečiąjį sezono pralaimėjimą, nusileisdami Joniškio „Delikateso“ (5-6) ekipai 54:63 (14:18, 12:15, 15:16, 13:14).

Komandos rungtynes pradėjo apylygiai, tačiau jau pirmojo kėlinio viduryje po „Delikateso“ krepšininko Airido Giedraičio taiklaus tritaškio metimo, šeimininkai išsiveržė į priekį 10:6.

Kitoje atakoje Herkus Kumpys atsakė taip pat taikliu tritaškiu ir atsilikimas sumažėjo iki minimalaus skirtumo. Toli pabėgti šeimininkams neleidę klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį vis dėlto pralaimėjo 14:18.,

Antrasis kėlinys prasidėjo „Neptūno-Akvaservis“ klaida ir Aisčio Pilausko perimtu kamuoliu ir taikliu dvitaškiu metimu. Pirmuosius kėlinio taškus klaipėdiečiai pelnė tik prasidėjus trečiajai kėlinio minutei, po taiklaus Deivido Rasio dvitaškio metimo (16:20).

Atkakli kova vyko visą kėlinį, tačiau „Delikatesas“ į rūbinę išsinešė 7 taškų pranašumą (33:26).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Nojaus Mineikio tritaškiui metimui skrodžiant tinklelį, tačiau jau kitoje atakoje Eimantas Stankevičius atsakė taikliu dvitaškiu, po kurio sekė dar du taiklūs šeimininkų tritaškiai ir jie pradėjo tolti (41:29).

Pranašumą Joniškio komanda išlaikė ir po trijų kėlinių (49:41). Ketvirtąjį rungtynių kėlinį vyko atkakli kova, tačiau klaipėdiečiams nepavyko sumažinti šeimininkų susikrauto pranašumo ir jiems teko pripažinti pralaimėjimą.

Šiose rungtynėse „Neptūnas-Akvaservis“ pataikė tik 4 tritaškius iš 26 (15 proc.).

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 14, Klaidas Metrikis 11, Deividas Rasys 7.

Joniškio „Delikatesas“: Andrius Globys 13, Airidas Giedraitis 12, Eimantas Stankevičius 9.

Dvikovos pabaigoje spurtavusi Kauno „Žalgirio-2“ (6-4) komanda VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse iškovojo nelengvą pergalę. Pusantros minutės atkarpą 8:0 laimėjusi Arvydo Gronskio vadovaujama ekipa namų rungtynėse 91:90 (25:24, 21:22, 24:18, 21:26) palaužė charakterį demonstravusį „Gargždų“ (4-6) klubą.

Jonui Dumašiui pataikius dvitaškį, likus rungtyniauti 96 sekundes, „Gargždai“ dar buvo priekyje 85:83, bet tuomet tris atakas paeiliui užbaigė netaikliais metimais.

Tuo pasinaudoję šeimininkai surinko aštuonis taškus be atsako ir likus žaisti 12 sekundžių turėjo iniciatyvą savo rankose – 91:85.

Visgi rankų nenuleidę gargždiškiai paliko į lemiamą šturmą, kurį pradėjo taiklus Manto Ruikio tritaškis, perpus sumažinęs jų atsilikimą – 88:91.

Po minutės pertraukės Justas Ramanauskas suklydo, J. Dumašius perėmė kamuolį ir M. Ruikis dviem taškais užbaigė svečių išpuolį – 90:91. Tiesa, per likusias tris sekundes „Gargždams“ nepavyko dar sykį perimti kamuolio ir namuose nugalėjo jaunieji žalgiriečiai.

Rezultatyviausiai jų gretose rungtyniavęs J. Ramanauskas per 26 minutes įmetė 25 taškus (9/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 5 sykius suklydo.

„Žalgiris-2“: Justinas Ramanauskas 25, Erikas Venskus 19, Karolis Babušis 14, Vitalijus Kozys 13 (8 atk. kam.).

„Gargždai“: Mantas Ruikis 21 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Dumašius 18, Laurynas Mikalauskas 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Ernestas Jonkus 11.

Pralaimėjimą rungtynėse namuose Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) patyrė „Jonavos“ (2-8) krepšininkai, rezultatu 72:80 (17:19, 18:22, 10:19, 27:20) nusileidę Molėtų „Ežerūnui“ (5-6).

Po Martyno Pacevičiaus dvitaškio trečiajame rungtynių kėlinyje „Jonava“ atsiliko trimis taškais – 40:43.

Visgi netrukus svečiai pelnė 13 taškų be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą – 56:40. Panašią persvarą „Ežerūnas“ išlaikė iki kėlinio pabaigos – 60:45.

Ketvirtajame ketvirtyje po Nojaus Pankratjevo tritaškio ir M. Pacevičiaus taškų jonaviečiai buvo priartėję – 60:68. Visgi per likusį laiką „Ežerūnas“ išlaikė pranašumą ir šventė pergalę.

„Jonava“: Modestas Žaunieriūnas 15, Kahlilas Thomasas 12, Justas Vazalis ir Nojus Pankratjevas po 10, Martynas Pacevičius ir Juozas Balčiūnas po 9.

„Ežerūnas“: Ignas Lukošius 22, Rokas Junonis 19, Mantas Šerkšnas 16.