Antras pralaimėjimas paeiliui: „Rytas“ krito ir Panevėžyje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (7-4) krepšininkai ir toliau krenta prieš praėjusio sezono „Betsafe–LKL“ pusfinalio dalyvius. Kiek anksčiau pralaimėję Kauno „Žalgiriui“ ir Klaipėdos „Neptūnui“, šį kartą Dainiaus Adomaičio auklėtiniai iš pirmo rato atkeltose rungtynėse svečių arenoje 74:83 (17:23, 15:24, 21:15, 21:21) nusileido ir Panevėžio „Lietkabeliui“ (7-3).

Po šios dvikovos su 7 pergalėmis ir 3 nesėkmėmis panevėžiečiai aplenkė tiek „Rytą“, tiek ir „Neptūną“ bei šoktelėjo į antrąją lentelės poziciją.

Pagrindinius pamatus panevėžiečiai pasidėjo antrojo kėlinio finiše – Tomo Dimšos ir Margirio Normanto vedami panevėžiečiai paskutinėmis kėlinio minutėmis vienu metimu po kito baudė sutrikusius svečius iš sostinės, laimėjo atkarpą net 22:1 ir po dviejų kėlinių buvo priekyje 47:32.

Ilgą laiką „Lietkabelis“ situaciją kontroliavo ir trečiajame kėlinyje, tačiau jo pabaigoje vilniečiai, vedami Martyno Echodo ir Tu Holloway, kiek atkuto ir sumažino atsilikimą iki vienženklio (53:62).

Tačiau jau pačioje ketvirto kėlinio pradžioje dviem tritaškiais svečių spurtą užgesino Tomas Lekūnas ir Tomas Dimša, taip vėl patraukę „Lietkabelį“ į priekį (68:52).

Per likusį laiką „Ryto“ krepšininkai dar bandė grįžti į rungtynes, kelis kartus dar sumažino deficitą iki vienženklio, tačiau panevėžiečiai solidžios persvaros nebeiššvaistė ir iškovojo pergalę, tuo tarpu sostinės ekipa Lietuvos pirmenybėse pralaimėjo jau ketvirtą kartą per paskutines šešerias rungtynes.

„Lietkabelio“ vedliu buvo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą pakartojęs T. Dimša. Šis į varžovų krepšį įmetė 24 taškus ir taip pat pakartojo sezono starte užfiksuotą 24 taškų pasirodymą prieš Utenos „Juventus“.

„Lietkabelis“: T. Dimša 24 (4/7 trit., 26 naud.), Vytenis Lipkevičius 13, Martynas Sajus 11 (3 blk.), Željko Šakičius ir Margiris Normantas po 9;

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Evaldas Kairys po 14, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam.), Deividas Sirvydis 8;