Antroji pergalė paeiliui: Čempionų lygoje „Lietkabelis“ įveikė ir SIG ekipą © FIBA.com nuotr.

Dramatišką pergalę FIBA Čempionų lygos A grupėje pasiekė Panevėžio „Lietkabelis“ (2/4) ekipa, kuri išvykoje 66:63 (17:12, 25:16, 11:18, 13:17) nugalėjo Strasbūro SIG (2/4) krepšininkus.

Nuo pat dvikovos pradžios užsimezgė nerezultatyviai ir lygi kova taškas į tašką, o pirmaujanti ekipa keitėsi praktiškai po kiekvienos sėkmingos atakos. Likus kiek mažiau nei 2 minutėms rezultatas buvo lygus (12:12), bet „Lietkabelis“ per likusį laiką pelnė 5 taškus be atsako ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje – 17:12.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai pelnė dar 5 taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 22:12. Nors SIG keliskart priarėjo iki 8 ar 9 taškų, tačiau svečiai išlaikė iniciatyvą savo rankose ir po Željko Šakičiaus paskutinėmis sekundėmis įpusėjus mačui turėjo solidų pranašumą – 42:28.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ toliau kontroliavo situaciją ir prabėgus kiek daugiau nei 5 minutėms pirmavo 51:37, bet tada SIG laimėjo atkarpą 8:0 ir sugrįžo į rungtynes – 45:51. Per likusį laiką panevėžiečiams pavyko pristabdyti varžovus, o situaciją nežymiai pagerino Željko Šakičiaus baudos metimai – 53:46 sužaidus tris kėlinius.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus 3 minutes svečiai sugebėjo vėl kiek padidinti atotrūkį – 58:51. Tada „Lietkabelis“ net 4 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojusi Prancūzijos ekipa laimėjo atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį – 59:58. Panevėžiečiams puolimą atgaivinti pavyko pataikius 3 baudas iš 4 (61:59), o netrukus Željko Šakičius pataikė sudėtingą tritaškį – 64:59. SIG komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Gabe‘as Yorkas, kuris pataikė itin tolimą tritaškį, o kitoje atakoje išprovokavo pražangą ir realizavo vieną baudą iš dviejų – 63:64. Pauliaus Valinsko tritaškis pro šalį, o tuo pačiu atsakė ir visiškai laisvas metęs Quentinas Serronas. Likus 8 sekundėms pražanga buvo sustabdytas P.Valinskas, kuris realizavo abu metimus – 66:63. SIG per paskutinę ataką turėjo kelis bandymus išlyginti rezultatą, tačiau metimai skriejo pro šalį.

SIG: Gabe‘as Yorkas 20 (2/8 tritaškiai), Jerai‘us Grantas 14 (10 atk. kam.), Ludovicas Beyhurstas 9 (3/5 tritaškiai).

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 21 (3/5 tritaškiai, 7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 14 (3/4 tritaškiai), Margiris Normantas 10, Tomas Dimša 8, Paulius Valinskas 6.