Gynyboje varžovus surakinęs „Žalgiris“ įsirašė antrąją pergalę Eurolygos turnyre © Pauliaus Žukausko nuotr.

Penktadienį vakare Kauno „Žalgirio“ (2-2) krepšininkai įsirašė antrąją pergalę Eurolygos turnyre.

Gynyboje varžovus iš Prancūzijos surakinę žalgiriečiai pasiekė pergalę 70:56 (14:20, 19:8, 22:17, 15:11). Vilerbano ASVEL (2-2) komandai tai buvo antroji nesėkmė šiame sezone.

Kauniečiams susitikimo pradžia nebuvo lengva – ASVEL krepšininkai nepabijojo mesti iš nepatogių situacijų ir, šeimininkų nelaimei, dauguma metimų buvo taiklūs. Visgi žalgiriečiai nesutriko ir varžovams po pirmojo kėlinio leido įgyti tik šešių taškų pranašumą.

Antrasis ketvirtis „Žalgiriui“ buvo fantastiškas – šeimininkai kėlinį pradėjo spurtu 14:0, o varžovai savo pirmąjį tašką pasiekė tik praėjus 6 minutėms. Puikiai abejose aikštės pusėje žaidę žalgiriečiai kėlinį laimėjo 19:8.

Trečiasis ketvirtis ASVEL krepšininkams jau buvo sėkmingesnis, tačiau „Žalgiris“ nestabdė puolimo ir trumpoje atkarpoje buvo įgijęs net 14 taškų pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje, kuriame sprendęsi nugalėtojas, vyko sunkiai paaiškinami dalykai – keturios paskutiniojo ketvirčio minutės žalgiriečiams prasidėjo be taškų, o ASVEL sukrapštė vos du. Visgi vėliau „Žalgiris“ pralaužė ledus ir įgijo triuškinančią persvarą, kuri leido aikštėje išvysti ir du jaunuosius žalgiriečius – Kerrą Kriisą ir Karolį Lukošiūną.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai sužaidė Zachas Leday, į savo sąskaitą įsirašęs 13 taškų. Dar 12 pridėjo iš toli be klaidų (2/2 trit.) atakavęs Thomas Walkupas.

ASVEL komandoje 10 taškų surinko aukštaūgis Tonye Jekiri.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 13 (5/9 dvit., 8 atk. kan., 5 kld.), Thomas Walkupas 12 (2/2 trit., 6 atk. kam.), Marius Grigonis 11 (3/4 trit.), Artūras Milaknis 10.

ASVEL: Tonye Jekiri 10 (4/10 dvit., 10 atk. kam.), Edwinas Jacksonas (1/8 metimai), Charlesas Kahudi ir Antoine Diot po 7.