„Rytas“ neišlaikė „Partizan“ egzamino © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus “Rytui” nepavyko reabilituotis po patirto triuškinamo pralaimėjimo išvykoje Limožo CSP krepšininkams.

Antradienį vyksiančiose rungtynėse vilniečiai 61:66 (18:17, 12:17, 18:16, 13:16) namuose nusileido Belgrado “Partizan” krepšininkams, kurių gretose - praėjusiame sezone “Ryto” garbę gynęs Arciomas Parachovskis.

Sėkmingiau startavo penkis taškus be atsako pelnę vilniečiai – 5:0. Beveik visą pirmąjį kėlinį susikrautą pranašumą laikęs „Rytas“ per likusią 3 minučių atkarpą leido varžovams spurtuoti 6:0 ir priartėti iki minimalaus atstumo – 16:15.

Įpusėjus antrojo kėlinio laikui šeimininkai po Eimanto Bendžiaus dvitaškio su varžovo pražanga sugebėjo susigrąžinti turėtą 5 taškų atsargą – 28:23. Visgi netrukus su problemomis gynyboje susidūręs sostinės klubas iššvaistė persvarą, o pirmosios rungtynių dalies pabaigoje tuo pasinaudojęs „Partizan“ įsmeigė du tritaškius ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 4 taškais – 34:30.

Antroje rungtynių dalyje aukštesnę pavarą įjungę svečiai iš Belgrado po Nikola Junakovičiaus dvitaškio susikrovė rekordinę 9 taškų persvarą – 46:37. Kovingumo nepraradę vilniečiai per likusį trečio ketvirčio laiką „Partizan“ leido pelnyti tik keturis taškus, o savo ruožtu patys po Eimanto Bendžiaus tritaškio išsiveržė į priekį – 48:46.

Lemiamo ketvirčio metu vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau paskutinėmis akimirkomis iniciatyvos neperėmęs „Rytas“ turėjo pripažinti antrąją nesėkmę Europos taurės B grupėje – 61:66.

„Rytas“: Eimantas Bendžius (6 atk. kam., 5 per. kam.) ir Pako Cruzas (5 rez. perd.) 15 tšk., Evaldas Kairys 10 tšk., Tu Holloway'us ir Cameronas Bairstow po 5 tšk.

„Partizan“: Marcusas Paige'as 17 tšk., Nemanoja Gordičius (7 rez. perd., 6 atk. kam.) 13 tšk., Williamas Mosley (7 atk. kam.) 11 tšk., Torrianas Waldenas (6 atk. kam.) ir Rade'as Zagoracas (6 atk. kam.) po 7 tšk.