A.Marčiulionis: apie individualias treniruotes ir ateities klausimą © FIBA.com nuotr.

Geriausias VIKINGLOTTO-NKL 2019-2020 metų sezono jaunasis krepšininkas Augustas Marčiulionis stengiasi priverstinę pertrauką nuo krepšinio išnaudoti savo kūno patobulinimui.

Nacionalinės krepšinio lygos sezonas dėl koronaviruso protrūkio buvo nutrauktas prieš mėnesį, o 18-metis 192 cm ūgio įžaidėjas poilsiui skyrė tik savaitę. Po to jis pradėjo individualiai sportuoti su buvusiu krepšininku Artūru Javtoku. Jie vyksta į mišką ir treniruotėse stengiasi pagerinti fizinį pasirengimą.

Pagrindinė užduotis – sustiprinti viršutinę kūno dalį, o didžiausias dėmesys skiriamas rankoms ir pečiams. A. Javtokas į šias treniruotes atsiveža ir svarmenų, o taip jie dviese sportuoja dažniausiai keturis kartus per savaitę.

„Grįžus po treniruočių norisi tik miegoti“, – svetainei „nklyga.lt“ sakė A. Marčiulionis.

Dėl pertraukos krepšinyje įžaidėjas gali daugiau laiko skirti mokslams. Prieš tris savaites 18-ąjį gimtadienį paminėjęs dvyliktokas mokosi nuotoliniu būdu bei savarankiškai ruošiasi brandos egzaminams.

„Taip ir prabėgo tas mėnuo. Pasportuoju, pabendrauju su šeima, pasimokau, pažaidžiu žaidimus. Atrodo, kad laikas eina kur kas lėčiau, lyg būtų prabėgę jau trys mėnesiai“, – kalbėjo A. Marčiulionis.

Antrąjį sezoną VIKINGLOTTO-NKL sužaidęs krepšininkas šiemet suspindo ryškiomis spalvomis. Vilniaus „Perlo“ komandoje žaidęs gynėjas vidutiniškai per 29 minutes pelnė po 15,3 taško, atliko po 5,8 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 16,6 naudingumo balo.

Geriausiojo jaunojo žaidėjo rinkimuose, kuriuose balsavo visi lygos klubai, A. Marčiulionis gavo 8 balsus iš 15.

„Manau, kad šis sezonas man buvo vienas svarbiausių. Drįsčiau teigti, jog asmeniškai sezonas buvo ganėtinai sėkmingas. Aišku, gaila, kad su komanda negalėjome žaisti atkrintamosiose, nes tikėjomės pasiekti gerų rezultatų, be to, atkrintamųjų patirtis yra labai svarbi. Tuomet ir kitos komandos žaidžia su kitokiu požiūriu. Malonu, kad kažkas įvertino, džiaugiuosi, kad turėjau neprastą sezoną. Ir viskas – reikia žiūrėti į priekį. Daug apie tai galvoti nereikia.

Manyčiau, kad šį sezoną pavyko pagerinti situacijų skaitymą. Žaidžiau antrąjį sezoną, todėl buvo daug lengviau, atsirado sprendimų greitis. Aišku, pataikymas pagerėjo iš įvairių distancijų. Jaučiuosi užtikrinčiau. Visur po truputį patobulėjau, taip pat ir tuo, kaip turėčiau bendrauti su komandos draugais, kaip rungtynėse valdyti emocijas. Įvairūs maži dalykėliai. Manau, kad šie metai man davė labai daug.

Šį sezoną ypatingai pasijautė padidėjęs varžovų dėmesys. Turėjau gerą atkarpą lapkričio ir gruodžio mėnesiais, o po to pajutau, kad varžovų dėmesys yra kitoks, prieš mane paruošdavo specialias užduotis. Dėl to būdavo sunkiau, bet tuo pačiu ir įdomiau, nes į tave žiūri kitaip, labiau prižiūri, todėl ir pats turi labiau pasistengti kažką sugalvoti. Tas dėmesys, manau, man irgi padėjo. Nors galbūt rezultatai sezono pabaigoje nukrito, bet toks varžovų spaudimas išėjo į naudą“, – pasakojo A. Marčiulionis.

Jaunasis krepšininkas šį sezoną turėjo debiutuoti Vilniaus „Ryto“ komandoje. Po VIKINGLOTTO-NKL sezono gynėjas būtų prisijungęs prie „Ryto“, tačiau jau po pirmosios treniruotės Dainiaus Adomaičio vadovaujamoje ekipoje buvo paskelbta apie nutraukiamą sezoną.

„Gaila, kad taip išėjo ir šiemet nepavyko debiutuoti“, – nusivylimo neslėpė A. Marčiulionis.

Galbūt debiutuoti „Ryte“ jis galės kitą sezoną. Atakų organizatorius turi kontraktą ir kitam sezonui, tačiau jame numatyta galimybė šią vasarą išvykti rungtyniauti į JAV studentų lygą NCAA.

Sprendimas bus priimamas artimiausias mėnesiais.

„Dabar niekas neaišku, ypatingai per karantiną. Dar nieko neplanuoju. Turiu pasiūlymų iš NCAA, bet universitetai labiau bendrauja su agentu ir tėčiu, o man jie kartas nuo karto apie dėmesį pasako. Yra tų universitetų, labiau iš Vakarų pakrantės. Bet čia tik susirašymai, jokių oficialių vizitų neturėjau.

Jeigu likčiau „Ryte“, tai tikiuosi, kad žaisiu „Ryto“ komandoje LKL. Jau norėčiau savo jėgas išbandyti LKL, pats jaučiu, kad galiu pabandyti. Esu apie tai kalbėjęs su klubo direktoriumi Rolandu Jaručiu, su juo palaikome ryšį. Direktorius irgi mane kitą sezoną mato pagrindinėje komandoje, bet dar niekas neaišku, ypatingai tai, kaip klubas komplektuosis, kokie bus įžaidėjai. Nesinori sėdėti ant suolo. Nuo daug ko viskas priklauso, bet tikrai norėčiau pabandyti žaisti „Ryte“, – kalbėjo A. Marčiulionis.

Vilnietis turėjo susitaikyti ne tik su tuo, kad atšaukti Lietuvos krepšinio čempionatai, bet ir su tuo, kad neturės galimybės žaisti Europos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse.

Lieka viltis, kad galbūt įvyks Eurolygos jaunimo turnyro finalinis etapas, į kurį A. Marčiulionis pateko kartu su „Ryto“ komanda. Visgi pats krepšininkas to nesitiki.

„Niekas nieko nėra pranešę, bet aš nujaučiu, kad mažai šansų, jog jis įvyks. Jau esu susitaikęs, kad šis turnyras neįvyks. Labai gaila, nes tikrai labai norėjome kažką nuveikti, pasistengti laimėti, bet veikiausiai jis neįvyks“, – teigė gynėjas.

Dėl atšauktų čempionatų krepšininkai iki kito sezono turės daug laisvo laiko, o A. Marčiulionis žada jį skirti asmeniniam tobulėjimui.

„Laiko bus daug, tai šią vasarą ypatingai pasimatys, kas kiek dirba ir stengiasi patobulėti. Man yra daug sričių, ką noriu patobulinti. Pirmiausia reikia tobulinti kūną, taip pat techniką, driblingą, metimą. Tikrai viską. Labiau norėtųsi kiek įmanoma pagerinti metimą ir geriau jaustis su kamuoliu, išmokti naujų judesių. Yra labai daug kur tobulėti, sunku išskirti vieną sritį. Esu nusiteikęs daug dirbti, nes bus daug laisvo laiko“, – pažadėjo A. Marčiulionis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos