Belgrado „Crvena Zvezda“ komandos apžvalga (Eurolyga 2022) © Organiz. nuotr.

Tęsiame Eurolygos ekipų apžvalgą. Šį kartą apžvelgėme Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipos nuveiktus vasaros darbus.

Praėjusio sezono rezultatas – 11 vieta.

Išvyko: Nate'as Woltersas, Nikola Ivanovičius, Austinas Hollinsas, Stefanas Lazarevičius, Marko Simonovičius, Dejanas Davidovacas, Alesa Radanovas, Dejanas Radonjičius, Maikas Zirbesas, Aaronas White'as, Nikola Kaliničius.

Atvyko: Jaylenas Adamsas, Nemanja Nedovičius, Filipas Radakovičius, Johnas Hollandas, Daliboras Iličius, Benas Bentilas, Filipas Petruševas, Hassanas Martinas, Miroslavas Raduljica, Vladimiras Jovanovičius.

Belgrado klube nebeliko krepšininko, kurio dėka ši komanda buvo arti atkrintamųjų – Nikola Kaliničiaus.

Serbas buvo visiškas ekipos lyderis ir akivaizdžiai aukštesnės lentynos žaidėjas nei yra pats klubas. Neveltui puolėjas šį sezoną persikėlė į „Barceloną“.

Gynėjų grandyje Nate‘ą Woltersą pakeitė Australijos lygos naudingiausias krepšininkas Jaylenas Adamsas.

Sunku vertinti, kokio lygio tai krepšininkas. Australijoje žaidžiamas fiziškas krepšinis, kas gali pasitarnauti Adamsui atvykstant į Eurolygą.

Šalia jo rungtyniaus į Belgradą sugrįžęs Nemanja Nedovičius. Gynėjas turėtų būti rezultatyviausias „Crvena Zvezda“ krepšininkas. Tiesa, ties šiuo krepšininku yra didelė rizika dėl jo traumų praeities. Pastaruosius sezonus serbą smarkiai kamavo traumos.

Iškritus Nedovičiui iš rikiuotės, atsirastų didelės problemos puolime ir kamuolio judėjime.

„Crvena Zvezda“ pasirinko įdomius aukštaūgius – Hassaną Martiną ir Filipą Petruševą.

Abu krepšininkai atvyksta iš stipresnių Eurolygos klubų, kuriuose negavo pakankamai žaidimo laiko. Galima drąsiai sakyti, jog šie žaidėjai tikrai norės įrodyti savo vertę iš naujo.

Pliusas Belgrado klubui, jog tai yra skirtingo stiliaus vidurio puolėjas. Hassanas Martinas yra tvirtas baudos aikštelėje rungtyniaujantis aukštaūgis, kuris gali keistis ginamaisiais. Tuo tarpu Filipas Petruševas gali išplėsti puolimą tolimais metimais.

Įdomu, kokia rolė laukia kito „Crvenos Zvezdos“ aukštaūgio Ognjeno Kuzmičiaus. Pagrindinis praėjusio sezono vidurio puolėjas galimai tenkinsis tik trečio „centro“ vaidmeniu arba žais kartu viename penkete su F. Petruševu.

Verta paminėti, jog į komandą prieš kelias dienas atvyko dar vienas vidurio puolėjas Miroslavas Raduljica. Tad kyla klausimas kaip bus rotuojamas toks kiekis aukštaūgių.

Pasikeitimas įvyko ir trenerio pozicijoje. Į „Panathinaikos“ išvykusį Dejaną Radonjičių pakeitė Vladimiras Jovanovičius.

Jaunas, 38-erių strategas šią vasarą dirbo Serbijos 20-mečių rinktinėje ir laimėjo B diviziono auksą.

Prieš tai serbas dirbo Zagrebo „Cibonos“ ekipoje. Tai jaunimu pagrįsta komanda, tad bus įdomu kaip šiam strategui klostysis sezonas jau dirbant su elitiniais Europos žaidėjais.

Komplektacijos vertinimas – 6,5

Jaučiasi nuosmukis palyginus praėjusio sezono sudėtį. Tvirtam ekipos lyderiui Nikola Kaliničiui nebuvo rasti adekvati pamaina, o ekipos lyderiais privalės tapti nuolatinių traumų kamuojamas Nedovičius ir Australijoje rungtyniavęs Adamsas. Jei komandą sezono metu nepastiprinsism nusimato kova dėl paskutinių vietų lentelėje.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos