Čempionų lygoje „Neptūnas“ susitvarkė su „Barcelonos“ skriaudikais © FIBA.com nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas“ (3/1) ir toliau demonstruoja užtikrintą žaidimą FIBA Čempionų lygoje. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai namuose 91:73 (18:17, 25:16, 24:20, 24:20) iškovojo užtikrintą pergalę prieš Saragosos „Casademont“ (2/2) krepšininkus.

„Neptūno“ varžovai Ispanijos lygoje buvo pateikę staigmeną, kai 89:83 savų žiūrovų akivaizdoje palaužė įspūdingą sudėtį surinkusią Barselonos „Barceloną“.

Galingą dėjimą jau pirmoje rungtynių atakoje atlikęs Deividas Gailius pelnė pirmuosius taškus, o dar dvi rezultatyvias atakas surezgęs „Neptūnas“ padidino skirtumą tarp komandų iki 4 taškų – 6:2.

Netrukus įsivažiavo ir varžovai – atkarpą 13:2 laimėję „Casademont“ krepšininkai persvėrė rezultatą ir įgijo solidžią 7 taškų persvarą – 15:8. Visgi atsitiesę klaipėdiečiai ne tik panaikino deficitą, bet dar pirmojo kėlinio pabaigoje po taiklaus D.Gailiaus tritaškio išsiveržė į priekį – 16:15.

Beveik visą antrojo kėlinio pirmąją pusę vyko atkakli kova, bet aukštesnę pavarą įjungęs „Neptūnas“ pradėjo didinti atotrūkį. Įpusėjus ketvirčiui varžovo nesportinę pražangą išprovokavęs D.Gailius realizavo abu baudų metimus, o papildomą progą puikiai išnaudojęs Osvaldas Olisevičius pridėjo tolimą metimą, kuris šeimininkams suteikė dviženklį pranašumą – 32:22.

Iki ilgosios pertraukos susikrautą dviženklį pranašumą klaipėdiečiai per trečiąjį kėlinį sugebėjo dar labiau padidinti – po Simo Galdiko dvitaškio skirtumas buvo išsaugęs iki 17 taškų, tačiau iki ketvirčio pabaigos likus 11 sekundžių tritaškį realizavęs D.J. Seeley jį šiek tiek sumažino – 67:53.

Lemiamo kėlinio pradžioje 5:0 spurtavęs „Casademont“ klubas buvo sumažinęs atsilikimą iki vienaženklio, bet netrukus dvitaškį pelnęs D.Gailius nutraukė „Neptūno“ sausą atkarpą bei sugrąžino dviženklį skirtumą – 75:64. Per likusį laiką situaciją kontroliavę šeimininkai dar šiek tiek padidino taškų atsargą ir iškovojo trečiąjį laimėjimą – 91:73.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius (5 atk. kam.) 18 tšk., Deividas Gailius (6 rez. perd.) 15 tšk., Matas Jogėla (6 rez. perd.) ir Tomas Delininkaitis po 11 tšk., Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) ir Andre Williamsonas (8 atk. kam.) po 10 tšk., Gytis Masiulis (5 atk. kam.) 8 tšk.

„Casademon“: Javieras Justizas (9 atk. kam.) 17 tšk., D.J. Seeley 12 tšk., Carlosas Alocenas (8 rez. perd.), Tryggvi Hlinsasonas (5 atk. kam.), Nicolas Brussino ir Javieras Garcia po 8 tšk.