D. Bičkauskio baudos metimas atnešė „Rytui“ pergalę LKL derbyje © fiba.com/championsleague.basketball nuotr.

„Betsafe-LKL“ čempionate sekmadienio vakarą įvyko trečiasis šio 2020-2021 m. sezono derbis tarp Kauno „Žalgirio“ (21/3) ir Vilniaus „Ryto“ (22/6). Giedriaus Žibėno vadovaujamas „Rytas“ po įtemptos dvikovos svečiuose triumfavo 86:85 (21:23, 19:19, 21:25, 24:19).

Pirmosiomis mačo minutėmis sėkmingiau atakvo kauniečiai – 15:5, tačiau netrukus „Ryto“ komanda atsakė keliomis sėkmingomis atakomis iš eilės ir atsilikimą sumažino, o pirmojo kėlinio pabaigoje Andrew Goudelockas taikliu metimu persvėrė rezultatą vilniečių naudai 23:21.

Antrajame kėlinyje Giedriaus Žibėno auklėtiniai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Nors žalgiriečiai ir buvo rezultatą persvėrę į savo pusę (31:30), tačiau tuo jie džiaugėsi neilgai.

Iki pat ilgosios pertraukos kova vyko taškas į tašką. Kėlinį A. Goudelockas užbaigė paskutinę sekundę pataikydamas dviejų tašku vertės metimą ir „Ryto“ komanda išsiveržė 42:40.

Po ilgosios pertraukos pirmaujanti komanda keitėsi net septynis kartus. Puikų kėlinį sužaidė „Ryto“ legionierius Ivanas Buva, kuris trečiajame kėlinyje pelnė 12 taškų ir padėjo išsaugoti  susikurtą pranašumą. Po trijų kėlinių Vilniaus komanda pirmavo 67:61.

Lemiamame ketvirtyje kova vyko iki paskutinių akimirkų. Paskutinėmis sekundėmis geriau sužaidę „Ryto“ krepšininkai šventė pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė 32 taškus pelnęs Ivanas Buva.