Diskusija: kodėl Lietuvos krepšinio žvaigždės neaukoja kovai prieš koronavirusą? © „Žalgiris.lt“ nuotr.

Lietuvai, kaip ir visam pasauliui, aktyviai kovojant prieš plintantį koronavirusą, užsienio spaudoje nuolatos šmėžuoja garsių sportininkų, trenerių ar klubų savininkų pavardės, kurie aukoja didžiules sumas kovai prieš klastingą ligą.

Tuo tarpu mūsų šalyje milžiniškus atlyginimus gaunantys krepšininkai tyli. Apie šią situaciją socialinio tinklo „Užkalti Halės Langai“ paskyroje pažvelgė autorius Manvydas, kuris paviešino ir nuoroda apie vien LKL lygoje atletų gaunamus atlyginimus, kur 30 žaidėjų susižeria nuo 70 iki 550 tūkst. eurų sezonines algas.

„Kai Rudy Gobertas sužinojo, jog užsikrėtė koronavirusu, NBA reagavo žaibiškai - rungtynės sustabdytos tą pačią akimirką, o apšilinėję krepšininkai suvaryti atgal į rūbines. Lyga šalies, kur pinigai ir sunkus darbas laikomi absoliučiomis vertybėmis, tačiau lygiai taip pat vertinamas bendruomeniškumas, bei mokėjimas dalintis su tais, kuriems pasisekė mažiau.

Dar net aiškiai neįvertinus padėties rimtumo, pasigirdo kalbų, jog nemaža dalis lygos darbuotojų neteks vienintelio turimo pajamų šaltinio, o į tai be didesnių raginimų netruko sureaguoti patys lygos krepšininkai- pažadėjo šimtatūkstantines sumas darbo netekusiems arenos darbuotojams ir jų artimiesiems.Geru pavyzdžiu užsikrėtė ir kitų šalių bei sporto šakų atstovai: vienas po kito ėmė aukoti įvairiems paramos fondams, organizacijoms ir t.t.

Visi suprantame mūsų šalies biudžeto situaciją, sekame naujienas apie būtiniausio medicininio inventoriaus trūkumą ir iš to gimusias gražias iniciatyvas, prie kurių finansiškai ar kitais būdais prisidėjo stambus verslas, politikai ir aišku kiekvienas iš mūsų atskirai.Šioje situacijoje pasigedau ryškesnio tautos herojų krepšininkų indėlio. Kol kas be Simo Galdiko, kuris apsiėmė dezinfekuoti Klaipėdos visuomeninį transportą ir viešai pasiteiravo ministrės, ką gi vargšams krepšininkams daryti šiuos kelis mėnesius, kuriuos jie negaus algos, nematau net mažiausių mėginimų prisidėti.

Užtat mačiau bent 3 tekstus, kur komandų GM'as skundžiasi, kaip šiuo periodu bus blogai. Taip, blogai bus visoms sporto komandoms, organizacijoms, praktiškai kiekvienai šalies įmonei ir kiekvienam šalies piliečiui atskirai.

Turėdamos tokią įtaką ir išteklius, privačios sporto komandos turi matyti toliau savo nosies ir rodydami iniciatyvą prisidėti prie bendro šalies gėrio, ne tik svarstyti nutraukimo su legionieriais sąlygas. Neabejoju, kad dalis krepšininkų tikrai paaukojo lėšų anonimiškai, bet šiuo atveju geras pavyzdys yra užkrečiamas, todėl labai norėtųsi kuo daugiau viešų atvejų“, - rašė krepšinio gerbėjas.

Straipsnio įvertinimas: 0 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos