Dominavęs „Žalgiris“ pasiekė revanšą Utenoje

Kauno „Žalgiris“ (17-2) antrą kartą ant to paties grėblio neužlipo. Užtikrintai rungtyniavę Lietuvos čempionai laimėjo teritorijoje, kurioje sausį buvo netikėtai suklupę.

Martino Schillerio kariauna svečiuose 102:78 (27:18, 24:16, 27:24, 24:20) susitvarkė su nukraujavusia Utenos „Juventus“ (16-7).

Šeimininkai šiame susitikime vertėsi be traumuotų lyderių Vaido Kariniausko, Igno Vaitkaus ir Martyno Gecevičiaus.

“Žalgiriui“ nepadėjo poilsio gavęs Thomasas Walkupas ir traumuoti Artūras Milaknis bei Patricio Garino. Joffrey Lauvergne žaidė tik 6 minutes.

Kauniečius į priekį vedė 18 taškų pelnęs Marius Grigonis. Pralaimėtojų neišgelbėjo karjeros rungtynes žaidęs Gintautas Matulis, kurio sąskaitoje – 17 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 27 naudingumo balai.

Žydrūno Urbono auklėtinius skandino klaidos, pagal kurias jie pirmavo 19:11. Be to, uteniškiai iš toli atakavo vos 29 proc. taiklumu (8/28), kuomet „Žalgiris“ realizavo 56 proc. savo tritaškių (14/25).

Pamatus pergalei „Žalgiris“ padėjo jau pirmajame kėlinyje, kai spurtavo 9:2 bei atsiplėšė 20:12. Antrojo ketvirčio pradžioje kauniečiai pridėjo spurtą 8:2 ir pabėgo į priekį 35:22.

Nigelas Hayesas pirmąją susitikimo pusę pabaigė paskutinę sekundę pataikydamas beveik iš aikštės vidurio, o „Žalgiris“ pirmavo 51:34.

Po pertraukos svečiai toliau laikė mačo kontrolę savo rankose ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

100-ąjį tašką nugalėtojams pelnė Steve'as Vasturia.

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 18, Gintautas Matulis 17 (9 atk. kam.), Žygimantas Skučas 15 (5 atk. kam.), Marius Runkauskas 12.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18, Rokas Jokubaitis 13 (6 rez. perd., 4 per. kam.), Paulius Jankūnas 12, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas po 9.

Sausį žalgiriečiai prieš „Juventus“ krito 87:90.