Dvidešimtmečių rinktinė pasitraukė iš kovos dėl Europos čempionato medalių © FIBA.com nuotr.

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė pasitraukė iš kovos dėl Europos čempionato medalių. Dažnai klydę Donaldo Kairio auklėtiniai ketvirtfinalyje 78:94 (18:20, 26:33, 17:23, 17:18) nusileido Izraelio atstovams.

Aktyviai vietinių sirgalių palaikomi pirmenybių šeimininkai sužaidė gerą atkarpą ir dar pirmojo kėlinio viduryje susikrovė dviženklį pranašumą, bet antroje ketvirčio pusėje rankų nenuleidę lietuviai atsakė tuo pačiu ir rezultatą persvėrė – 18:17.

Turėtą dviženklį deficitą panaikinusios Lietuvos rinktinės žaidime pasipylė klaidos, o tuo pasinaudoję žydai vėl susikrovė saugią persvarą ir ją išsaugoję iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos į ilgąją pertrauką išsinešė devynių taškų persvarą – 53:44.

Trečiojo kėlinio pradžia lietuviams buvo daug žadanti, per porą minučių varžovams nė taško pelnyti neleidę, o pats spurtą 7:0 surengę dvidešimtmečiai sugebėjo sumažinti skirtumą, po Luko Ulecko tritaškio ekipas skyrė tik du taškai – 51:53.

Tačiau mūsiškių klaidas produktyviai išnaudoję ir labai gerą pataikymą pademonstravę Izraelio krepšininkai įpusėjus ketvirčiui susigrąžino turėtą dešimties taškų atsargą, o iki pabaigos likus mažiau nei minutei – susikrovė beveik triuškinamą persvarą – 76:58. Per lemiamą kėlinį stebuklo nesukūrę Lietuvos rinktinės krepšininkai galiausiai turėjo pripažinti čempionų titulą ginančio Izraelio pranašumą – 78:94.

Iš kovos dėl aukščiausių pozicijų pasitraukę lietuviai varžysis dėl 5-9 vietų galutinėje Europos čempionato rikiuotėje. Pirmoji akistata laukia penktadienį su Kroatija.

Būsimi mūsiškių varžovai grupių etape užėmė antrąją vietą, jų varžovėmis buvo dvi į pusfinalį prasibrovusios ekipos – Ispanija ir Vokietija. Atkrintamosiose kroatai aštuntfinalyje 89:75 patiesė Lenkiją, tačiau ketvirtfinalyje 63:71 buvo sustabdyti prancūzų.

LIETUVA: Lukas Uleckas 23, Vitalijus Kozys 18, Grantas Vasiliauskas 13, Arnas Velička 10

IZRAELIS: Razas Adamas 17, Eidanas Alberas ir Deni Avdija po 16, Amitas Sussas 13.