E.Bendžiaus vedamas „Rytas“ susitvarkė su „Pieno žvaigždėmis“ © „BC Rytas“ nuotr.

„Betsafe-LKL“ naujojo sezono atidarymo dieną sirgalius nudžiugino atkakli kova sostinėje – tik antroje mačo pusėje aukštesnę pavarą įjungęs Vilniaus „Rytas“ 95:84 (24:17, 18:24, 28:18, 25:25) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.

Rungtynių pradžioje abi ekipos demonstravo apylygį žaidimą – „Pieno žvaigždžių“ puolėjai efektyviai išnaudojo šeimininkų spragas po krepšiais ir varžovams pabėgti neleido.

Visgi ketvirčio pabaigoje „Rytą“ į priekį išvedė taiklūs tolimi Deivido Sirvydžio ir Eimanto Bendžiaus metimai – 24:17.

Antrojo kėlinio viduryje pasvaliečiams pavyko prisivyti varžovus ir po Miha Laporniko tritaškio svečių deficitas sumenko iki vieno taško.

Nors paskutinę ketvirčio minutę „Pieno žvaigždes“ į priekį išvedė sudėtingas Johno Gillino metimas, skambant sirenai tolimu šūviu spėjo atsakyti ir E. Bendžius – 42:21.

Pirmojoje rungtynių pusėje vilniečiams koją labiausiai kišo kova po krepšiais, kurią varžovai laiminėjo 21-15, bei klaidos – jų „Rytas“ padarė 10.

Po ilgosios pertraukos šeimininkų puolimą užkūrė Arnas Butkevičius, iš eilės pelnęs penkis taškus ir įkvėpęs šeimininkų spurtą (64:53).

G. Petrauskas suskubo prašyti minutės pertraukėlės, tačiau „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams nepavyko sumažinti atsilikimo ir lemiamo ketvirčio pradžioje „Rytas“ jau pirmavo 74:59 bei varžovų arčiau nebeprisileido.

Ypač solidų mačą šeštadienį sužaidė E. Bendžius, kuris iš viso pelnė 24 taškus, atkovojo 9 kamuolius bei surinko 30 naudingumo balų.
Pasvaliečių gretose rezultatyviausias buvo J. Gillonas, kurio sąskaitoje – 23 taškai.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 24 (9 atk. kam.), Evaldas Kairys 12, Pako Cruzas 11 taškų.

„Pieno žvaigždės“: Johnas Gillonas 23, Arvydas Šikšnius ir Paulius Petrilevičius po 12 taškų.