G. Žiemelis pateikė Lietuvos krepšinio „reanimacijos“ receptą © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų ir Vilniaus „Wolves“ ekipos savininkas Gediminas Žiemelis su nerimu stebi Lietuvos krepšinio smukimą žemyn.

Anot krepšinio entuziasto, būtina atlikti bent kelis žingsnius, kad mūsų šalies pasididžiavimas tarptautinėje arenoje atgautų prarastas pozicijas. Apie tai jis rašė „Facebook“ tinkle.

„Palinkėjimas naujam LKF vadovui. Šiandieniniame moderniame gyvenime, sportas yra verslas ir vadyba. LKF, kaip ir kitos federacijos, lemia, kaip vadybiškai bus sutvarkyta sporto šaka, nuo to ir priklausys ateities rezultatai. Ne nuo automobilių, kabinetų, viešinimo pinigų per draugelių įmones ar kitokio gerbūvio krepšinio funkcionieriams, o nuo vadybinių sprendimų… Yra 3 esminiai dalykai (galima vadinti KPI) nuo ko Lietuva iškils kaip lyderiaujanti krepšinio šalis arba ne (Islandijos futbolo fenomenas, beje, tam gali būti pavyzdys):

1. Vaikų treneriai. Žinote, kiek šiandien vaikų treneris uždirba? Maksimaliai 1500 eurų per mėnesį. Aš, pavyzdžiui, tik kelias vaikų trenerių pavardes galėčiau įvardinti. Pavyzdžiui Islandijoje UEFA futbolo trenerių licenciją turi 700 trenerių. Lietuvoje analogas pagal gyventojų skaičių būtų apie 4000 trenerių.

2. Bendras krepšinį sportuojančių vaikų skaičius. Sunku net rasti statistiką „Google“, ar LKF (reiškia, nėra tikslas, kad kuo daugiau sportuotų). Mano šaltiniai sako – ne daugiau 12 tūkst. vaikų. Islandijoje registruotas futbolą žaidžiančių žmonių skaičius 22 tūkst. = 7 proc. šalies gyventojų. Analogas Lietuvos būtų apie 200 tūkst.

3. Krepšinio infrastruktūra – salės. Del klimatinių sąlygų 12 tūkst. ir yra riba, nes sporto salių trūksta. LKF vadovas proteguoja naujų perteklinių arenų statybą, kai tuo tarpu treniruočių salių galima turbūt tris kartus užpildyti. Ir beje, iš buvusios LKF vadovybes nėra jokiu apčiuopiamų iniciatyvų.

Kitaip tariant būtų tikslai:

– Bent 2000 gerai apmokamų trenerių.

– 50 tūkst. vaikų, lankančių krepšinio treniruotes.

– 400 dengtų sporto salių visoje Lietuvoje, kad vaikai žiemos metu galėtų treniruotis.

– Stipri moksleivių krepšinio lyga. Einant tokiu keliu rezultatas būtų po penkerių, šešerių metų.“

Straipsnio įvertinimas: 2 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...