Geriausias NKL treneris: apie įvertinimą ir labiausiai nustebinusį žaidėją © STOP kadras

VIKINGLOTTO-NKL geriausiu sezono treneriu pripažintas „Šilutės“ strategas Kęstutis Mačijauskas sako, kad jo darbai šioje komandoje dar nebaigti.

Trečiąją vietą prieš sustabdant sezoną užėmusi „Šilutė“ jau susitarė su treneriu dėl bendradarbiavimo ir kitą sezoną.

„Darbai šioje komandoje dar nėra baigti“, – svetainei „nklyga.lt“ sakė K. Mačijauskas.

Darbų pradžia buvo sėkminga – K. Mačijauskas debiutavo vyriausiojo trenerio poste ir iškart tapo metų treneriu. Jis praėjusį sezoną buvo „Šilutės“ trenerio asistentu.

„Apsidžiaugiau už tokį įvertinimą. Aišku, buvo įdėta nemažai darbo, todėl jaučiuosi įvertintas. Kaip debiutuojant, sezonas buvo labai neblogas. Prieš sezoną buvo nerimo, bet pradžioje pasiekėme penkias pergales iš eilės, o tai man leido saugiau jaustis, dingo įtampa ir galėjau daugiau orientuotis į darbą“, – pasakojo treneris.

Sužaidus 39 rungtynes „Šilutė“ turėjo 27 laimėjimus bei užėmė trečiąją poziciją. Tai – aukščiausia „Šilutės“ vieta antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje nuo 2004-2005 metų sezono, kai ekipa laimėjo Lietuvos krepšinio A lygą.

„Sezonas buvo neblogas, aišku, gaila, kad jis taip netikėtai nutrūko. Prieš pačią sezono pabaigą buvome pasistiprinę, todėl gaila, jog neteko pakovoti dėl aukščiausių vietų. Prieš sezoną buvau išsikėlęs tikslą patekti į finalo ketvertą, tad iš dalies geras rezultatas, bet labai gaila, jog negalėjau su žaidėjais, kuriuos įsigijome sezono pabaigoje, parodyti visą potencialą. Jaučiau, kad galime ir dėl aukštesnių vietų pakovoti.

Šis sezonas mane išmokė, kad kuo daugiau įdėsi darbo analizuojant varžovus ir mūsų pačių žaidimą, tuo bus geresni rezultatai. Norint pasiekti pergales reikia įdėti labai daug darbo. Galbūt anksčiau dirbdamas treneriu tiek daug nedirbdavau“, – pažymėjo K. Mačijauskas.

29-erių treneris nuo 2010 iki 2013 metų rungtyniavo NKL komandose Šilutėje ir Gargžduose, o kitus trejus metus žaidė RKL ekipose iš Kretingos ir Gargždų.

Žaisdamas krepšinį jis dirbo su tokiais treneriais kaip Mindaugu Budzinausku, Arvydu Straupiu, Petru Joniku, Ryčiu Vaišvila, Mindaugu Bugiu ir Audriumi Mineikiu. Vasarą jis patirties sėmėsi iš įvairių trenerių, turėdavo stovyklų su Robertu Kuncaičiu ir Steponu Kairiu.

Praėjusį sezoną K. Mačijauskas dirbo Laimono Eglinsko asistentu „Šilutės“ komandoje.

„Mano filosofija susiformavo ne šiemet. Pats žaidžiau krepšinį ir tai dariau pas daug neblogų trenerių. Man tai leido per kelis metus suformuoti mano filosofiją. Daug ką išmokau, daug mokiausi. Per daugelį metų ir susiformavo mano braižas, kurį šiemet galėjau išbandyti ir panaudoti. Krepšinyje kaip žaidėjas nepasiekiau aukšto meistriškumo, todėl nusprendžiau persikelti į trenerio postą ir mokytis iš naujo“, – sakė treneris.

Stratego manymu, jo komandoje didžiausią šuolį šį sezoną padarė 21-erių 195 cm ūgio puolėjas Ernestas Sederevičius. Jis praėjusį sezoną dar žaidė RKL VDU ekipoje, kurioje rinko po 8,4 taško, o šį sezoną „Šilutėje“ pelnė po 7,9 taško, atkovojo po 3,6 kamuolio, atliko po 1,1 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 8,7 naudingumo balo.

„Mes jį atradome vasarą Šilutėje su Laimonu Eglinsku organizuojant laisvųjų agentų stovyklą. Vyrukas buvo atvažiavęs iš RKL VDU komandos, kurioje nebuvo lyderis. Jis šiemet įsitvirtino į starto penketą, tikrai padarė didžiausią pažangą šį sezoną ir buvau labai patenkintas jo žaidimu“, – pasisakė K. Mačijauskas.

Treneris jau braižo ir kito sezono gaires, o E. Sederevičius yra vienas iš žaidėjų, kurie liks komandoje. Taip pat ekipoje ir toliau žais Vytautas Jakubaitis bei sporto mokyklos auklėtiniai Vingaudas Radišauskas bei Robertas Miliauskas.

„Derybos su kai kuriais kitais mūsų žaidėjais jau vyksta. Norėčiau išlaikyti kuo daugiau krepšininkų, kad kitais metais jau turėtume pagrindą“, – į priekį žvelgė darbus Šilutėje pratęsiantis K. Mačijauskas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos