Grigoniui sėkmingai atlikta pėdos operacija © Pauliaus Žukausko nuotr.

Kauno „Žalgirio“ gynėjui Mariui Grigoniui, prieš mėnesį patyrusiam retą pėdos traumą, šiandien buvo atlikta sudėtinga pėdos operacija.

Krepšinininkas, konsultavęsis ir su Ispanijos, ir su Vokietijos medikais, apsisprendė gydytis Lietuvoje.

Pasak gydytojo ortopedo-traumatologo Gintauto Pociaus: „Pėdos – čiurnos traumos – dažniausiai įvyksta kontaktinio sporto metu. Pacientui buvo plyšusi pėdoje esanti tam tikra jungiamojo audinio struktūra, kitaip sakant, plantarinė jungiamojo audinio plokštelė, kurią reikėjo rekonstruoti ir iš naujo užfiksuoti. Operacija pavyko gerai, reabilitacija po panašių traumų vidutiniškai trunka apie 3 mėnesius, tačiau dabar dar sunku pasakyti, kaip bus šiuo konkrečiu atveju“.

Numatomą individualų reabilitacijos planą pakomentavo „Gijos Klinikų“ Ambulatorinės reabilitacijos centro vadovas Vytenis Trumpickas: „Iškart po operacijos – tik imobilizacija ir mynimas ant kulno. Individualiai pagamintas žematemperatūrio plastiko įtvaras su specialiai išformuota pakulne apsaugos ir „nukraus“ operuotą vietą minant. Maždaug mėnesį po operacijos, kol pilnai sugis operuota vieta, reabilitacija bus daugiau pasyvi, o jau vėliau apkrovas pamažu didinsime, kol pradėsime taikyti aktyviąją reabilitacijos programą su kineziterapija, taip pat bus atliekamos fizioterapijos, masažo ir vandens procedūros“.

View this post on Instagram

Lietuvos rinktinės gynėjas Marius Grigonis, prieš mėnesį patyręs retą pėdos traumą, jau kurį laiką kentė skausmus. Konsultavęsis ir su Ispanijos, ir su Vokietijos medikais, krepšininkas apsisprendė gydytis Lietuvoje. Šiandien žalgiriečiui Kaune esančiose „Gijos Klinikose“ ortopedai-traumatologai Gintautas Pocius ir prof. Rimtautas Gudas atliko sudėtingą pėdos operaciją. Pasak gydytojo ortopedo-traumatologo Gintauto Pociaus: „Pėdos – čiurnos traumos – dažniausiai įvyksta kontaktinio sporto metu. Pacientui buvo plyšusi pėdoje esanti tam tikra jungiamojo audinio struktūra, kitaip sakant, plantarinė jungiamojo audinio plokštelė, kurią reikėjo rekonstruoti ir iš naujo užfiksuoti. Operacija pavyko gerai, reabilitacija po panašių traumų vidutiniškai trunka apie 3 mėnesius, tačiau dabar dar sunku pasakyti, kaip bus šiuo konkrečiu atveju“. Numatomą individualų reabilitacijos planą pakomentavo „Gijos Klinikų“ Ambulatorinės reabilitacijos centro vadovas Vytenis Trumpickas: „Iškart po operacijos – tik imobilizacija ir mynimas ant kulno. Individualiai pagamintas žematemperatūrio plastiko įtvaras su specialiai išformuota pakulne apsaugos ir „nukraus“ operuotą vietą minant. Maždaug mėnesį po operacijos, kol pilnai sugis operuota vieta, reabilitacija bus daugiau pasyvi, o jau vėliau apkrovas pamažu didinsime, kol pradėsime taikyti aktyviąją reabilitacijos programą su kineziterapija, taip pat bus atliekamos fizioterapijos, masažo ir vandens procedūros“. Krepšininkui reabilitacijos metu palaikymo iš gerbėjų tikrai netrūks. Vos paaiškėjus, kad žaidėjui bus atliekama operacija, internetą užplūdo palaikančios ir sėkmės linkinčios žinutės. #mesuzlietuva

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos