Įdomių faktų apie A. Sabonį atskleidęs J. Biriukovas: jis buvo palytėtas Dievo (3)

Įdomių faktų apie A. Sabonį atskleidęs J. Biriukovas: jis buvo palytėtas Dievo 1 0 2020-05-28 12:27 © stopkadras

Praeityje žinomas krepšininkas Jose Biriukovas leidiniui „El Pais“ atskleidė įdomių detalių apie garsiausio visų laikų Lietuvos žaidėjo Arvydo Sabonio karjerą.

Rusijos ir Ispanijos pilietis nemažai laiko praleido su vidurio puolėju žaisdamas Sovietų sąjungos rinktinėse bei Madrido „Real“ ekipoje.

„Kai jis prisijungė prie rusų jaunimo ekipos, iškart tapo aišku, kad lietuvis yra neįtikėtinas krepšininkas. Vienas iš tų žaidėjų, kuriuos palytėjo pats Dievas.

Sunkiai patikėdavome tuo, ką aikštėje išdarinėdavo 18–metis Sabonis, kuris buvo greitas, judrus, turėjo taiklią ranką, atlikdavo puikius perdavimus“, – sakė Biriukovas.

Iškart po laimėto 1982–ųjų pasaulio čempionato Kolumbijoje, Sovietų rinktinė keliavo po JAV ir žaidė prieš prieš pajėgiausias šalies universitetų komandas.

„Mes viską naikinome. Amerikiečiai su baime stebėjo mus žaidžiančius, o didžiausia komandos žvaigždė buvo A. Sabonis. Iš 12 rungtynių pralaimėjome vos 3, o vienose jų mus tiesiog apiplėšė teisėjas.

Sutriuškinome ir Bobby Knighto Indianos komandą. Buvo tiesiog nuostabus mėnuo – kasnakt galėdavome išeiti į miestą ir 80–ųjų laisvė susipynė su amerikiečių atradimu, kad rusai nėra velniai“, – sakė buvęs krepšininkas.

J. Biriukovas prakalbo ir apie lietuvio ūgį.

„Tuomet Sabonis buvo 210 cm ūgio ir aikštėje darė viską – buvo universalus ir dominavo. Prisimenu 1984–ųjų Kalėdinį turnyrą, kai per trejas rungtynes jis pelnė virš 70 taškų ir sulaužė krepšinio lentą.

Jis augo iki pat savo paskutinio sezono „Real“ komandoje – Valjadolido „Forum“ klube 24–erių puolėjo ūgis buvo 218 cm, atvykus į „Real“ – 219 cm, o išvykstant į NBA – 221 cm. Sabonis augo iki 30–ties.“

J. Biriukovas pažymėjo ir sudėtingą kojos traumą, kuri gerokai įtakojo lietuvio karjerą. Vis dėlto net ir tai nesutrukdė puolėjui tapti olimpiniu čempionu.

„1988–ųjų Seulo olimpiados pusfinalis prieš JAV tapo tikru Arvydo šou – jis tiesiog „suvalgė“ Davidą Robinsoną, Danny Manningą ir kitus varžovus. Varžovai pradėjo bijoti Sabo.

Mes niekuomet nesikalbėjome apie susižeidimus, tačiau labai apmaudu, kad dėl traumų jis prarado itin daug mobilumo. Kai susitikome Madride, jo dešinė koja buvo deformuota ir visada patinusi, tačiau jau tada Sabonis buvo sukaupęs neįtikėtiną bagažą krepšinio žinių ir toliau pasižymėjo savo neįtikėtinais įgūdžiais. Jis žaisdavo praktiškai viena koja ir to pakakdavo“, – minėjo ispanas.

„Arvydas priklauso dešimties geriausių visų laikų vidurio puolėjų būriui ir buvo tikras kovotojas. Pavyzdžiui, grumtynės prieš Los Andželo „Lakers“ ekipą ir jos puolėją Shaquille'ą O'Nealą vesdavo Sabą iš proto.“

Anot buvusio žaidėjo, jis su savo bendražygiais Sovietų rinktinėse pabendrauja „WhatsApp“ programėleje sukurtame bendrame pokalbių kambaryje, tačiau A. Sabonis parašo ne itin dažnai.

„Jis nėra aktyvus, o kaip galėtų, juk gyvendamas Kaune nuolatos žvejoja ir medžioja“, – pokalbį baigė J. Biriukovas.

1 0

Komentarai (3)

 • parsiukas ciukas prieš 1 mėn.

  kazin kada ivyko tas michaelo jordano palytejimas...

 • kesh prieš 1 mėn.

  dekui

 • de prieš 1 mėn.

  dabar suprantu kodel truksta prieziuros pas kkf

 • de prieš 1 mėn.

  dabar suprantu kodel truksta prieziuros pas kkf

 • parsiukas ciukas prieš 1 mėn.

  kazin kada ivyko tas michaelo jordano palytejimas...

 • kesh prieš 1 mėn.

  dekui

 • kesh prieš 1 mėn.

  dekui

 • parsiukas ciukas prieš 1 mėn.

  kazin kada ivyko tas michaelo jordano palytejimas...

 • de prieš 1 mėn.

  dabar suprantu kodel truksta prieziuros pas kkf