I.Lukošius: apie masalus varžovams, geriausiai besiginančius žaidėjus ir norą rungtyniauti Lietuvoje © A.Čižos nuotr.

Geriausiai besiginančiu VIKINGLOTTO-NKL 2019-2020 metų sezono krepšininku išrinktas Ignas Lukošius iš Molėtų „Ežerūno“ ir pats save pavadina į gynybą orientuotu žaidėju.

26-erių 202 cm vidurio puolėjas šį sezoną vidutiniškai pelnė po 14,7 taško, atkovojo po 10,2 ir perėmė po 0,9 kamuolio, blokavo po 2,8 metimo ir rinko po 23,9 naudingumo balo.

Geriausio besiginančio krepšininko rinkimuose jis sulaukė 6 klubų balsų iš 15 užėmė pirmąją vietą. Antroje vietoje liko 4 balsus gavęs Ignas Razutis, trečioje – triskart paminėtas Gintautas Matulis.

„Man ir pačiam gintis patinka, atrodo, kad esu labiau į gynybą orientuotas krepšininkas. Smagu gauti tokį apdovanojimą, nes lygoje tikrai yra gerai besiginančių“, – svetainei „nklyga.lt“ sakė I. Lukošius.

Ką jis pats be savęs rinktų geriausiai gynyboje dirbančiu žaidėju?

„Reikėtų paskirstyti pagal pozicijas, išrinkti iš gynėjų-puolėjų ir centrų. Tai iš gynėjų būtų Ignas Razutis ir Gintautas Matulis, o iš centrų sunkiausia būna žaisti prieš Lauryną Mikalauką, nes šis vyras yra labai tvirtas“, – varžovus vertino „Ežerūno“ kapitonas.

Pagal blokuotus metimus krepšininkas VIKINGLOTTO-NKL užėmė pirmąją vietą ir gerokai aplenkė antroje vietoje likusį Ąžuolą Tubelį, kuris blokuodavo po 1,5 metimo.

„Pagrindinės mano funkcijos – gynyba du prieš du. Realiai reikia užkabinti varžovus, kad veržtųsi ir pamirštų, jog galiu blokuoti. Užmesti masalą ir po to juos prigauti. NKL sunkiausia gintis prieš „Palangos Kuršių“ gynėją Quincy Taylorą, jis žiauriai gerai meta vidutinius metimus, todėl gintis du prieš du yra labai sunku. Prie jo reikia pakilti, o jis dar turi labai gerą pristabdymo judesį, kai gali sustoti ir vėl nubėgti. Mažas, greitas, staigus, taiklus. Jis įstrigo kaip keliantis problemų.

Iš aukštaūgių gintis vienas prieš vieną sunkiausia prieš L. Mikalauską. Prieš kitus dar būna taip, kad gynyboje neužsiėmus pozicijos gali atidirbti per fiziškumą, o jeigu vietą praradai prieš Mikalauską, tai jau sunku“, – sakė I. Lukošius.

Dvikovoje su „Palangos Kuršiais“ I. Lukošius blokavo net 7 metimus ir užfiksavo šio sezono lygos rekordą. Antrasis geriausias sezono rezultatas, šeši blokuoti metimai, taip pat priklauso „Ežerūno“ centrui.

„Tame mače varžovai gerai kibo ant masalo. Tos rungtynės vyko gruodžio mėnesį, o tuomet mano ranka buvo traumuota, tai pačiam keista buvo, kad viskas taip gaunasi. Galbūt jie patikėdavo, gavosi taip, kad jie užkibdavo ant kabliukų“, – pažymėjo krepšininkas.

Per karantiną Igno Lukošiaus gyvenimas labiausiai pasikeitė tuo, kad nebeliko profesionalaus sporto. Jis ir toliau dirba programuotoju, o šiuo metu visus darbus atlieka iš namų.

„Tenka pasportuoti namų sąlygomis, aišku, mažiau nei sezono metu. Pasibaigus sezonui sportavau po 3-4 kartus per savaitę, o dabar truputį mažiau, daugiau vietoje bėgiojimo važinėju su dviračiu. Kamuolio jau ilgai nečiupinėjau, beveik nuo sezono galo. Kai užsisėdi, tai iškart jaučiasi ant kūno, tad namie pasportuoji ir vėl gali porą dienų gerai jaustis“, – kalbėjo krepšininkas.

Prieš sustabdant sezoną „Ežerūnas“ su 15 pergalių ir 22 nesėkmėmis užėmė 12-ąją vietą ir buvo arti atkrintamųjų.

„Sezonas buvo labai banguotas, bet atrodė, kad galime kabintis atkrintamosiose ir kažką parodyti. Labai gaila, kad viskas taip baigėsi. Visą sezoną žaidi dėl atkrintamųjų, o jų nebeliko, todėl apmaudas tikrai yra“, – sakė I. Lukošius.

Nuo 2017 metų VIKINGLOTTO-NKL žaidžiantis I. Lukošius norėtų ir toliau rungtyniauti Lietuvoje. Jis tik 2018 metų vasarą bandė įsitvirtinti Italijos lygos Brindizio „Happy Casa“ ekipoje, o 2018-2019 metų sezono pradžioje žaidė Prienų ekipoje LKL.

Dabar kol kas dėl neaiškios situacijos dėl koronaviruso jis aiškių planų kurti negali.

„Man Lietuva yra prioritetas, tad kol kas lieka planas žaisti Lietuvoje“, – pažymėjo I. Lukošius.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos