I.Sargiūno tritaškis paskutinę sekundę palaužė Graikijos rinktinę © FIBA.com nuotr.

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė Europos čempionato grupių etapo finiše iškovojo dramatišką pergalę. Donaldo Kairio auklėtiniai po pratęsimo 88:86 (18:13, 19:22, 19:21, 11:11, 21:19) palaužė iki tol dar nė karto nepralaimėjusią Graikiją ir užėmė pirmąją vietą D grupėje.

Antroje grupių etapo dvikovoje pralaimėjimą Slovėnijos rinktinei patyrę lietuviai jau nuo trečiųjų rungtynių pradžios griebė jautį už ragų. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių mūsiškiai jau buvo priekyje penkių taškų skirtumu – 18:13, o netrukus per antrojo ketvirčio pradžią dar labiau padidinę atotrūkį, po Danieliaus Lavrinovičiaus dvitaškio įgijo vienuolikos taškų pranašumą – 26:15.

Visgi per likusį kėlinio laiką varžovai nebuvo linkę dar labiau užleisti pozicijų ir pelnę šešis taškus be atsako panaikino dviženklį deficitą lietuviams palikdami tik dviejų taškų persvarą, o po ilgosios pertraukos sausą atkarpą iki 11:0 pratęsę graikai sugebėjo persverti rezultatą – 37:40.

Per likusį laiką nė vienai komandai nepavyko stipriai atitrūkti, o užvirusi kova taškas į tašką pareikalavo ir pratęsimo. Jame tris tolimus metimus paeiliui pataikę graikai buvo arti dviženklio pranašumą, tačiau žaibiškai atsitiesę lietuviai Igno Sargiūno paskutinę sekundę realizuoti tritaškio dėka įsirašė antrąją pergalę grupių etape.

Pergalingas Igno Sargiūno tritaškis metimas atnešęs ne tik pergalę, bet ir pirmąją vietą D grupėje:

LIETUVA: Vitalijus Kozys 18 (13 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 15, Arnas Velička 14 (9 rez. perd., 6 atk. kam.), Danielius Lavrinovičius ir Lukas Uleckas po 10.

GRAIKIJA: Georgios Kalaitzakis 23, Panagiotis Kalaitzakis 21, Konstantinos Kampouridis 17.