J. Grainys: „Džiaugiuosi grįžęs ten, kur viską pažįsti“
Į Kauno „Žalgirio“ trenerių štabą po trejų metų pertraukos sugrįžta fizinio rengimo treneris Justinas Grainys. Komandoje specialistas pakeis trejus pastaruosius metus žaliai baltų klube dirbusį Sigitą Kavaliauską.
Karjerą „Žalgirio“ vyrų komandoje J.Grainys pradėjo 2012 m., būtent tuo metu ir perėmęs darbus iš savo pusbrolio S.Kavaliausko. Gimtajame Kaune sparčiai tobulėjęs specialistas dirbo iki 2020-ųjų, kai kartu su Šarūnu Jasikevičiumi ir kitais tuometiniais „Žalgirio“ trenerių štabo nariais persikėlė į „FC Barcelona“ klubą.
Vėl prisijungęs prie „Žalgirio“ ir kalbėdamas su „Žalgiris TV“, J.Grainys džiaugėsi sugrįžusia galimybe užsivilkti žalius marškinėlius.
„Turėjau trejų metų „stažuotę“. Tikrai geras jausmas grįžti. Kaip bebūtų, „Žalgiris“ man yra nuo vaikystės. Kaip man ir sakydavo Ispanijoje: čia tu dirbi, o širdyje yra kažkas kito. Natūralu. Tikrai labai smagu ir džiaugiuosi grįžęs ten, kur viską žinai, kur viską pažįsti. Dabar tiesiog reikia nebesidžiaugti, nebesimėgauti tuo, o galvoti, kaip reikia pradėti daryti tolimesnius darbus“, – džiaugėsi specialistas.
Darbas Katalonijos sostinėje J.Grainiui buvo pirmoji profesionalo karjeros patirtis užsienyje. Patekęs į didžiulę organizaciją, fizinio rengimo treneris galėjo susipažinti ne tik su „FC Barcelona“ futbolo sekcijos darbu, bet ir kitų sporto šakų specialistų darbo praktika.
„Pagrindinis dalykas, kad tokiame dideliame klube yra net 27 fizinio rengimo treneriai per visas sekcijas. Taip pat atskiras reabilitacijos departamentas. Jeigu reiktų įvardinti, kur labiausiai patobulėjau, tai, manau, stebėdamas kitų sporto šakų specialistus: reabilitacijos procesus, krūvių dozavimą ir jų valdymą. Galėjau visada diskutuoti įvairiais klausimais su specialistais, o, mano nuomone, diskusija yra kelias į tobulėjimą. Natūralu, kad šiose srityse kaip reabilitacija ir krūvio valdymas aš tikrai patobulėjau“, – aiškino kaunietis.
Ne tik pažintis su kitų sporto šakų specialistais Barselonoje J.Grainiui tapo nauja patirtimi. Treneris dirbo ir su vienais geriausių Europos krepšininkų – Nikola Mirotičiumi, Nicku Calathesu, Pau Gasoliu ir kitais.
„Dešimt metų jau buvau išdirbęs „Žalgiryje“ ir išvykau su Šarūnu į Barseloną. Galvoju: „dabar bus Mirotičius, „wow“.“ Visgi galiu pasakyti, yra lygiai tas pats, kaip dirbti čia. Kai žinai savo darbą, nelabai, kuo tave gali nustebinti. Tiesiog pats turi prisitaikyti prie kitų asmenybių, o tavo žinios padeda tai padaryti. Dirbau ir su Pau Gasoliu, buvo neeilinė patirtis, kai teko važiuoti pas jo asmeninius gydytojus į Madridą dėl kitų žaidėjų. Buvo neįkainojama iš jo paties mokytis. Ne tik mokiausi iš kitų specialistų, bet ir sužinojau daug iš žaidėjų“, – tvirtinio fizinio rengimo treneris.
Sugrįždamas į „Žalgirį“ J.Grainys neplanuoja keisti esamos darbo praktikos ir iš pradžių ruošiasi susirinkti visą informaciją iš dabartinio trenerių štabo su vyriausiuoju treneriu Kaziu Maksvyčiu priešakyje.
„Negaliu ateiti, kažką atnešti ir padaryti. Mano pirminė užduotis – ateiti pas trenerį ir savo visas turimas sukauptas žinias pritaikyti prie trenerio filosofijos ir jam padėti. Tai turi būti, visų pirma, komanda, pasitikėjimas ir žmogiškumas. Turiu eiti kaip tankas už visą kolektyvą, už trenerį. Neturiu kažko įnešti ir viską keisti, o turiu pritaikyti savo žinias prie vyriausiojo trenerio ir kolektyvo pozicijos.
Paskui, natūralu, idėjų yra daug. Kaip bebūtų, „Žalgiris“ yra labai didelė organizacija ir jie tikrai daug darė ir daro. Yra mažų dalelių, kurias norisi sujungti ir kažką pridėti. Kaip specialistui, tikrai yra nerealu, kokias sąlygas suteikia dirbti „Žalgiris“. Kaip žaidėjui – treniruotis, kaip specialistui – dirbti. Pradedant visa organizacija ir kaip tu jautiesi kaip šeimos dalis, tiek rūbine ir treniruoklių sale. Mano manymu tai yra „top“ sąlygos, o esu matęs ir futbolo sekcijos, NBA sąlygas. Tad visada nori dirbti tik gerose sąlygose“, – kalbėjo J.Grainys.
Kartu su juo kitame sezone „Žalgirio“ fizinio rengimo srityje ir toliau darbuosis fizinio parengimo treneris Nerijus Navickas.
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cituoti komentarą