J. Zdovcas: „Tik visi kartu galime nuveikti kažką gero“

Slovėnas Jure Zdovcas pirmadienį ryte pirmą kartą apsilankė „Žalgirio“ arenoje kaip naujasis Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris. 54-erių metų specialistas, su kuriuo sudaryta sutartis iki sezono pabaigos, oficialiai pakeitė prieš tai vyr. trenerio pareigose dirbusį austrą Martiną Schillerį.

J.Zdovcas Kaune iškart įkrito į intensyvų darbų sūkurį – specialistui ne tik reikėjo sudėti oficialius parašus ant sutarties, bet ir visa galva nerti į darbus su žalgiriečiais, kurie šią savaitę žais dvejas Eurolygos išvykos rungtynes.

Prieš kibdamas į darbus su savo naujaisiais kolegomis trenerių štabe bei susipažindamas su žalgiriečiais, J.Zdovcas bendravo su „Žalgiris Insider“ bei papasakojo, kaip jaučiasi prisijungdamas prie daugkartinių Lietuvos čempionų ekipos.

„Žalgiris“ buvo manimi susidomėjęs – ką čia daugiau ir begalvoti. Tai – Eurolyga, – šypsojosi slovėnas. – Anksčiau esu turėjęs 2-3 Eurolygos klubų pasiūlymus, bet turėjau jų atsisakyti, nes tuo metu turėjau darbą kitame klube. Tai nėra lengva. Dienos pabaigoje darbas „Žalgiryje“ – didžiulė galimybė. Dabar mano galvoje labai daug minčių. Kaip bebūtų, tai ne dėl viso derybų proceso, o daugiau dėl visos naujos informacijos, kurią teko sugerti.

Man pradėjo visi skambinti, kalbėjausi su agentu, peržiūrėjau rungtynių įrašus. Normalu, kad esu tokioje situacijoje, aišku, dėl to nėra lengva. Suprantama, kad nesvarbu, kiek „Žalgiris“ turi pinigų, kokie žaidėjai šioje komandoje žaistų, laimėti reikia visas rungtynes. Taip yra ir aš tą žinau. Esu laimingas ir pagerbtas būdamas čia.“

Ankstesnės patirties Eurolygoje J.Zdovcas turėjo su Liublianos „Olimpija“ klubu, kurį turnyre treniravo 2008–2011 m. Vėliau treneriui teko dirbti Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Rusijoje, Turkijoje, Graikijoje ir Prancūzijoje. Pastarojoje valstybėje slovėnas praleido praėjusį sezoną, kai treniravo „Metropolitans 92” komandą.

Į naują karjeros stotelę Lietuvoje J.Zdovcas įšoka sezonui jau prasidėjus. Tiesa, tokia situacija specialistui nėra nepažįstama. Pastarąjį kartą panašioje padėtyje treneris buvo atsidūręs 2015 m., kai gruodžio mėnesį perėmė Atėnų AEK ekipos vairą.

J.Zdovco teigimu, „Žalgiryje“ jis iškart nesiims radikalių pokyčių, o bandys palaipsniui įvesti pokyčius.

„Nėra lengva įšokti vienam į tokį sezono etapą. Atvykstu vienas, be savo asistentų, kurie žino mano krepšinio filosofiją. Gerai, pažįstu dalį žaidėjų, bet neturime daug laiko treniruotės. Vakar komanda žaidė LKL rungtynes, o rytoj mes išvykstame į Eurolygos dvikovas. Neturime laiko.

Tokia patirtis su „Žalgiriu“ bus kiek skirtinga, kai anksčiau iškart galėdavau bandyti kažką pakeisti. Kaip bebūtų, matau daug pozityvių dalykų. Noriu pajausti situaciją, atmosferą, pajausti, kokie yra žaidėjai, mano asistentai. Tik visi kartu galime nuveikti kažką gero“, – tikino J.Zdovcas.

Pasakodamas apie savo propaguojamą žaidimo stilių, J.Zdovcas aiškino esantis komandinio žaidimo šalininkas, kuris mėgsta gynybą. Specialistas tikino, kad vienas svarbiausių aspektų žalgiriečių žaidime turi būti agresyvumas.

„Turime viską atlikti greitai, bet žaisti organizuotai. Kaip bebūtų, turime viską atlikti taip, kad galėtume atlikti perdavimą atsidengusiam žmogui. Reikia reaguoti į varžovų gynybą ir išnaudoti pranašumus puolime.

Kaip ir sakiau, viskas labai paprasta. Turi būtų agresyvus, rask laisvą žmogų, mažiau papildomo driblingo. Matau daug driblingo. Komandinėje gynyboje turi padėti vienas kitam. Niekada nepasiduok, nenustok.

Kartais sakau žaidėjams: „nesiilsėk gynyboje, pailsėsi puolime“. Dirbk gynyboje ir gal puolime gausi progą kiek atsikvėpti“, – pasakojo J.Zdovcas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...