Jaunieji vilniečiai neturėjo šansų Marijampolėje © V.Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (31-7) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse grįžo į pergalių kelią.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 101:71 (17:20, 26:14, 30:23, 28:14) pranoko Vilniaus „Perlo“ (15-23) krepšininkus ir tarpusavio seriją reguliariajame sezone laimėjo 4-0.

Šeimininkai iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje. Martynas Zigmantavičius bei Šarūnas Beniušis surinko po keturis taškus paeiliui, Žygimantas Šimonis ir Aurimas Kieža realizavo po dvitaškį, o atkarpą 14:3 laimėjusi „Sūduva-Mantinga“ įgijo dviženklę persvarą – 43:32.

Po ilgosios pertraukas Jokūbas Rubinas smeigė tritaškį ir sumažino „Perlo“ atsilikimą iki 6 taškų (45:51), tačiau tuomet kur kas sėkmingesne atkarpa atsakė „Sūduva-Mantinga“.

Tomas Galeckas pataikė dvitaškį, A. Kieža surinko 5 taškus paeiliui, Edvinas Jezukevičius realizavo baudas, Jonas Zakas pridėjo tritaškį bei dvitaškį, o „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 22:9 ir įgijo 19 taškų pranašumą – 73:54.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu „Sūduva-Mantinga“ dar labiau padidino turėtą persvarą ir įsirašė abejonių nekeliančią pergalę.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Š. Beniušis pelnė 18 taškų (7/8 dvit., 4/4 baudos), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

Marijampoliečiams dėl čiurnos traumos vis dar nepadėjo Julius Liesis.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 18 (7/8 dvit., 8 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 14 (3/5 dvit.), Aurimas Kieža (3/7 dvit.) ir Tomas Galeckas (5/7 dvit.) po 11.

„Perlas“: Simas Jarumbauskas 18 (7/11 dvit., 9 atk. kam., 6 kld.), Jokūbas Rubinas 16 (5/7 dvit.), Augustas Marčiulionis 8 (1/6 trit., 6 kld.).

Ketvirtadienį susmeigęs 43 taškus į Mažeikių „Erelių“ krepšį, Quincy Tayloras šį kartą į neviltį varė „Gargždus“. Svečiuose siautėjęs amerikietis surengė 30 taškų pasirodymą ir atvedė „Palangos Kuršius“ į pergalę 102:97 (34:28, 24:22, 24:26, 20:21) prieš Gargždų ekipos žaidėjus.

Dvikovą nuo pradžių pradėjęs Q. Tayloras per 37 minutes įmetė 10 iš 19 dvitaškių, 2 iš 4 tritaškių, 4 iš 6 baudų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Sėkmingai pasirodė ir Laurynas Lučinskas, pridėjęs 24 taškus (4/8 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 4/4 baudos). Robertas Keliačius ir Taurantas Tamošiūnas kartu pridėjo 36 taškus.

Aido Viskonto sąskaitoje – 10 rezultatyvių perdavimų.

Prasidėjus paskutinei minutei, Deividas Anužis įmetė dvitaškį ir šeimininkų deficitas sumažėjo perpus – 97:99. Kitoje atakoje R. Keliačius įmetė kabliu su varžovo pražanga ir dvikovoje buvo likę žaisti kiek daugiau nei pusę minutės – 102:97.

„Gargždų“ išpuolis iš pradžių baigėsi netaikliu Ernesto Jonkaus tolimu metimu, bet kamuolį puolime sugriebė D. Anužis. Tada Laurynas Mikalauskas sviedė pro šalį ir Gargžduose laimėjo „Kuršiai“.

„Gargždai“: Tadas Poška ir Laurynas Mikalauskas (9 atk. kam.) – po 18, Deividas Anužis 17, Rimantas Daunys 15, Ernestas Jonkus 13 (7 rez. perd., 7 atk. kam.).

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 30 (12/23 metimai, 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Laurynas Lučinskas 24, Robertas Keliačius 19, Taurantas Tamošiūnas 17 (4/6 trit.).

Užtikrintą pergalę VIKINGLOTTO-NKL čempionate iškovojo „Šilutės“ (26-12) ekipa, kuri namuose 96:78 (24:16, 25:21, 29:19, 18:22) įveikė Kauno „Žalgirio-2“ (13-15) krepšininkus.

Pirmoji mačo dalis sėkmingiau susiklostė šeimininkams, kurie ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 12 taškų pranašumą (49:37).

Trečiajame kėlinyje šilutiškiams pavyko dar labiau padidinti persvarą, kai Andrius Gaidys pelnė 5 taškus paeiliui, Paulius Poška smeigė tritaškį, o po Byrono Sanfordo dvitaškio ekipas skyrė jau 24 taškai (75:51).

Lemiamame ketvirtyje vyko kur kas atkaklesnė kova, tačiau varžovams daugiausiai iki 15 taškų (86:71) priartėti leidę šeimininkai šventė įtikinamą pergalę.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo B. Sanfordas, kuris per 29 žaistas minutes pelnė 25 taškus (8/9 dvit., 2/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, vieną kamuolį perėmė, kartą blokavo varžovo metimą, 2 sykius suklydo ir iš viso surinko 24 naudingumo balus.

Žalgiriečių gretose išsiskyrė Erikas Venskus, kurio sąskaitoje – 13 taškų (3/10 dvit., 7/9 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 2 perimti kamuoliai, 2 klaidos ir iš viso surinkti 18 naudingumo balų.

„Šilutė“: Byronas Sanfordas 25 (8/9 dvit.), Andrius Gaidys (6 rez. perd.) ir Simonas Serapinas po 15, Evaldas Džiaugys 12, Paulius Poška 11 (5 atk. kam.).

„Žalgiris-2“: Justinas Ramanauskas 16, Erikas Venskus 13 (6 atk. kam.), Paulius Murauskas ir Giedrius Bergaudas po 10, Vitalijus Kozys 9 (7 atk. kam.), Dominykas Stenionis 8.