Jaunimu pasidžiaugęs Adomaitis: „Jie leido suprasti, kad nori daugiau žaidimo minučių“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Be pralaimėjimų žengiantis Vilniaus „Ryto“ klubas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo ketvirtąją pergalę, šį kartą namuose 86:65 sutriuškintas Utenos „Juventus“ klubas.

Spaudos konferencijoje su žurnalistais bendravęs sostinės komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis savo auklėtiniams, ypač suteiktą šansą produktyviai išnaudojusiems jauniesiems žaidėjams, negailėjo gražių žodžių. Tiesa, trenerio kritikos rungtynių metu sulaukęs Martynas Echodas jos neišvengė ir spaudos konferencijoje.

„Labai neblogos rungtynės. Kas liečia rotaciją – šansų pažaisti gavo ir jaunimas, kas liečia planą – įgyvendinome tuos dalykus, kuriuos akcentavome prieš susitikimą. Varžovai pelnė tik keturis taškus greitajame puolime, kai iki šiol turėjo vidutiniškai po penkiolika situacijų, dar panašiai tiek ankstyvame žaidime du prieš du.

Taigi, gerai pavyko sustabdyti tą jų uraganinį puolimą, gynyboje buvo tikrai labai geras procentas, o kitoje pusėje tiesiog pasistengėme išnaudoti savo tuo metu aikštelėje esamas persvaras. Tikrai buvo daug gerų momentų, kai dalinomės kamuoliu, gerai komandiškai žaidėme“, – teigiamus dalykus savo krepšininkų žaidime vardino „Ryto“ strategas.

Šiose rungtynėse Martynas Echodas varžovams atseikėjo 10 taškų, išprovokavo 8 pražangas, atkovojo 7 kamuolius, tačiau mačo metu D.Adomaitis vidurio puolėjui turėjo nemažai priekaištų. Paklaustas apie tai treneris atskleidė, kad yra dalykų, kurie nepatiko, bet jie neatsispindėjo statistiniuose rodikliuose.

„Martynui daug kas nesisekė, dėl to ir buvo priekaištai. Statistika yra vienas dalykas, o žaidimas – visai kas kita. Kaip tu žaidi, kokias pozicijas aikštelėje užsiimi, ką tau reikia atlikti gynyboje, kokia yra koncentracija. Deja, bet čia turime bėdų“, – aiškino D.Adomaitis.

Dvikovoje su „Juventus“ vilniečiai vertėsi be sirguliuojančio Mindaugo Girdžiūno ir be raumenį susižeidusio Camerono Bairstow pagalbos.

„Cameronas šiandien padarė pusę treniruotės kartu su komanda, o kitą pusę sportavo individualiai, bet tiek pats žaidėjas, tiek gydytojai sako, kad jeigu jo aikštelėje labai reiktų – jis galėtų žaisti. Taigi, nusprendėme, kad ir tos papildomos dvi dienos jam yra svarbios.

Kas liečia Mindaugą, tai jis ryte jau neturėjo temperatūros, bet vakar vakare ir naktį dar turėjo, todėl nusprendėme nerizikuoti. Šaunuoliai jauni žaidėjai, jie davė energijos ir atėmė tas papildomas minutes, todėl viskas tvarkoje“, – aiškino nežaidusių krepšininkų situaciją D.Adomaitis.

Šanso išbėgti į aikštelę sulaukė ir jaunieji komandos krepšininkai. Marekas Blaževičius per beveik 10 minučių pelnė 2 taškus ir atkovojo 5 kamuolius, be klaidų krepšį atakavęs Karolis Giedraitis per 2 žaidimo minutes pataikė dvitaškį ir tritaškį bei surinko 5 taškus, o Ąžuolas Tubelis per pusantros minutės varžovui išrašė bloką.

„Jiems gerai sekasi naudotis suteikiamais šansais. Manau, kad jauni žaidėjai visada treneriui duoda atsakymus, o būtent per likusias dvi minutes jie leido suprasti, kad nori sulaukti tų žaidimo minučių daugiau. Taigi, jie gaus šansą ir kitose rungtynėse“, – jaunimo pastangas vertino „Ryto“ treneris.