Jaunimu pasipildęs „Rytas“ susirinko į pirmąją treniruotę © R. Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Ryto“ komanda pradėjo pasiruošimą 2023-24 m. sezonui. Vilniuje į darbus kibo ne tik sugrįžę ar per vasarą prie klubo prisijungę krepšininkai, bet ir sostinės krepšinio jaunimas.

Rugpjūčio 16-17 žaidėjams buvo atlikti įvairūs medicininiai patikrinimai ir testai, o ketvirtadienio vakarą visa komanda susirinko į pirmąją treniruotę „Jeep“ arenoje. Tiesa, čia dar neatvyko komandos vyr. treneris Giedrius Žibėnas ir kapitonas Margiris Normantas, kurie su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine išvyko į Pasaulio krepšinio čempionatą.

Tai reiškia, kad procesui vadovavo visas likęs trenerių štabas – fizinio rengimo treneris Tadas Jackūnas ir vyr. trenerio asistentai Gustas Maskoliūnas bei Georgios Dedas. Pastarasis užsiminė, kad į Vilnių visi krepšininkai susirinko tinkamai pasiruošę.

„Pirmųjų treniruočių tikslas yra pasižiūrėti, kokios sportinės formos vyrukai atvyko, nuo to pradėsime statyti komandos pamatą, – po treniruotės mintimis dalinosi G. Dedas. – Visi atrodo gerai, jie yra profesionalai ir žino, ką reikia daryti, bet tuo pačiu du mėnesius kiekvienas sportavo skirtingu tempu, tad turime pagauti vienodą ritmą. Nelengva, kai dalies komandos trūksta, bet kartu dirbame ne pirmus metus ir žaidėjai daugiau mažiau žino, ko mes norime ir ką mes darome, tad tai tikrai padeda.“

Nuo pirmos dienos prie treniruočių prisijungė pernai komandoje jau žaidę Lukas Uleckas, Justinas Gorhamas, Gytis Masiulis ir Modestas Babraitis. Reabilitacijos procesą neseniai pradėjęs Martynas Echodas ir po operacijos atsigaunantis Gytis Radzevičius taip pat atvyko į treniruotę, bet kamuolio į rankas dar neėmė.

„Jeep“ arenos lankus pirmą kartą išbandė ir ekipos naujokai: amerikiečiai Javinas DeLaurier bei R.J. Cole ir lietuviai Oskaras Pleikys bei Arnas Velička. Po pertraukos žaisti į Lietuvą grįžęs 23-ejų A. Velička džiaugėsi komandoje sutikęs pažįstamus veidus ir susipažinęs su naujais.

„Smagu pagaliau susirinkti, susipažinti su visais, gerai pajudėjome per pirmą treniruotę. Patiko Gusto Maskoliūno ir Georgios Dedo darbas – nors pradėjome nuo pagrindų, jie aiškiai pasako ko nori, sustato visus kur reikia, nekantrauju tęsti darbus. Taip pat džiugu, kad prisijungė ir „Ryto“ jaunimo krepšininkai, jie turi daug noro, visi stengiasi“, – sakė A. Velička.

Pirmosiose treniruotėse prie pagrindinės komandos prisijungė „Ryto“ jaunimo sistemos nariai Gantas Križanauskas, Gediminas Alisas, Džiugas Remeikis, Nojus Kulieša ir Artūras Vilutis.

„Kai žengiate į aikštelę su mumis – mes nebežiūrime į jus kaip į jaunimą, tampame lygūs, – treniruočių debiutantus perspėjo G. Dedas. – Jūs čia ne tam, kad laikinai pavaduotumėte kažkuriuos žaidėjus. Jūs čia tam, kad taptumėte geresniais krepšininkais, padėtumėte sau ir komandai.“

Šią savaitę „Rytas“ tęs pasirengimą Vilniuje, o jau kitą savaitę vyks į stovyklą Druskininkuose. Ten rugsėjo 26 d. bus sužaistos ir pirmosios draugiškos rungtynės – vilniečiai susikaus su Gargždų krepšininkais. Pirmosios žiūrovams atviros kontrolinės rungtynės vyks rugsėjo 2 d. „Jeep“ arenoje su „Wolves“ komanda.

„Betsafe-LKL“ sezono startas numatytas rugsėjo 18 d. namuose su Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ komanda, o Čempionų lygoje Vilniaus klubas pirmas rungtynes žais spalio viduryje.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos