Juozas Balčiūnas tritaškiu išplėšė pergalę „Jonavai“ © stopkadras

Juozas Balčiūnas likus 2,8 sek. smeigė tritaškį ir išplėšė „Jonavos“ (5-13) komandos pergalę 84:83 (24:21, 18:18, 12:23, 30:21) kovoje su Šakių „Vyčiu“ (7-11).

Likus 10 sekundžių Gabrielius Čelka nepataikė antrojo baudos metimo. Lemiamame išpuolyje kamuolį priėmęs Juozas Balčiūnas likus 2,8 sek. išmetė tritaškį per rankas, o šūvis skrodė tinklelį.

„Vyčiui“ po minutės pertraukėlės nepavyko išsimesti kamuolio, todėl Šakių klubas likus sekundei prasižengė prieš Martyną Linkevičių. Šis prametė pirmąją baudą, o antrosios nepataikė specialiai. Marijus Užupis sugriebė kamuolį, bet jo metimas per visą aikštę tikslo nepasiekė.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Jonava“ pirmavo 44:39, bet tuomet „Vytis“ spurtavo 18:3 ir pabėgo 57:47.

Lemiamo ketvirčio pradžioje sužaidus minutę „Vytis“ buvo priekyje 64:56, bet „Jonava“ po atkarpos 9:2 priartėjo iki minimalaus deficito.

Tą pačią aštuonių taškų persvarą „Vytis“ susikrovė ir likus 4 minutėms (79:71), bet Juozas Balčiūnas įmetė du dvitaškius, Martynas Linkevičius pridėjo tritaškį ir rungtynių nugalėtojas sprendėsi lemiamomis akimirkomis.

Šią savaitę į „Jonavos“ ekipą sugrįžęs Martynas Linkevičius nugalėtojams per 25 minutes įmetė 9 taškus (1/4 dvit., 2/3 trit., 1/6 baudos).

Šakių ekipoje dvigubą dublį surinko Aurelijus Pukelis. Jis pelnė 24 taškus (9/11 dvit., 6/7 baudos), atkovojo 11 kamuolių, bet suklydo penkis kartus.

„Jonava“: Martynas Pacevičius 23 (10/15 metimai, 7 atk. kam.), Juozas Balčiūnas 15, Kahlilas Thomasas 12 (12 atk. kam.), Ianas Gardeneris 11, Martynas Linkevičius 9.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 24 (9/11 dvit., 6/7 baudos, 11 atk. kam.), Marijus Užupis 15 (6 atk. kam.), Justas Sakalauskas 12, Domantas Vilys 9 (3/4 trit.).

Joniškio „Delikateso“ (9-9) ekipa VIKINGLOTTO-NKL čempionate iškovojo devintąją pergalę.

Roberto Giedraičio auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje surengė įspūdingą spurtą ir namuose 80:70 (13:19, 18:13, 15:23, 34:15) įveikė Šilalės „Lūšies“ (4-14) ekipą.

Beveik visų rungtynių metu atsilikinėję šeimininkai po trijų kėlinių turėjo 9 taškų deficitą (46:55), tačiau ketvirtajame kėlinyje surengė lemiamą spurtą.

Likus rungtyniauti 5 minutes iki lemiamo ketvirčio pabaigos „Delikatesas“ atsiliko 61:70, tačiau jau netrukus Airidas Giedraitis ir Eimantas Stankevičius smeigė po tritaškį, Mantvydas Žukauskas pelnė dvitaškį, o „Delikatesas“ 5 minučių atkarpą iš viso laimėjo net 19:0 ir pasiekė pergalę namų aikštėje.

Naudingiausias nugalėtojų gretose buvo Eimantas Stankevičius, kuris per 33 aikštelėje praleistas minutes pelnė 33 taškus (3/8 dvit., 6/10 trit., 9/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, perėmė 4 kamuolius ir tiek pat kartų suklydo bei surinko 36 naudingumo balus.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 33 (7 atk. kam., 4 per. kam., 36 naud. bal.), Giedrius Stankevičius 14 (10 atk. kam.), Mantvydas Žukauskas 12 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), Airidas Giedraitis 8.

„Lūšis“: Martynas Šeputis 23 (5/7 trit., 5 atk. kam.), Valdas Undraitis 16 (8 atk. kam.), Brandonas Boldenas ir Justas Košys (6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 8.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (12-5) namuose 72:78 (26:20, 13:26, 16:18, 17:14) pralaimėjo Mažeikių „Erelių“ (6-12) krepšininkams.

Klaipėdiečiai pirmąjį ketvirtį pradėjo spurtu 15:4, tuomet Tomo Balčiūno ir Roko Stankevičiaus pastangomis „Ereliai“ sumažino skirtumą iki 6 taškų – 20:26.

Klaipėdiečiai įpusėjus antrajam kėliniui po Mato Vaitkaus tritaškio turėjo 3 taškų persvarą (32:29). Antrojoje kėlinio dalyje „Neptūnas-Akvaservis“ sustojo ir pralaimėjo atkarpą 7:15 ir po dviejų kėlinių turėjo 7 taškų deficitą (39:46).

Trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Erelių“ krepšininkai ir Roko Stankevičiaus dėjimo „Neptūnas-Akvaservis“ deficitas padidėjo iki 12 taškų (44:56). Iki trečiojo kėlinio pabaigos vyko lygi kova, tačiau po paskutinę sekundę pataikyto Herkaus Kumpio metimo klaipėdiečių atsilikimas sumažėjo iki 9 taškų (55:64).

Ketvirtajame kėlinyje klaipėdiečiai kilo į lemiamą šturmą ir po Luko Kreišmonto ir Klaido Metrikio baudų metimų skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 3 taškų 69:72. Likus žaisti 3 minutes Rokas Stankevičius ėmėsi iniciatyvos ir taiklių dvitaškių pagalba įtvirtino „Erelių“ pergalę.

„Neptūnas-Akvaservis“: Lukas Kreišmontas 14, Vytautas Šarakauskas 9 (6 atk. kam.) Deividas Rasys (9 atk. kam.) ir Klaidas Metrikis po 10.

„Ereliai“: Mogga Lado 22 (9 atk. kam.), Rokas Stankevičius 16, Jameelas Tayloras 14.