Kauno „Žalgirio“ komandos apžvalga (Eurolyga 2022) © Žalgiris.lt nuotr.

Tęsiame Eurolygos komandų apžvalgą. Šį kartą žvelgiame į po pernykščio kracho atsinaujinusį Kauno „Žalgirį“.

Praėjusio sezono rezultatas – 15 vieta.

Išvyko: Tai Websteris, Janis Strelnieks, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Regimantas Miniotas, Nielsas Giffey, Marekas Blaževičius, Joshas Nebo, Joffrey Lauvergne'as.

Atvyko: Keenanas Evansas, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Rolands Šmits, Laurynas Birutis, Kevarriusas Hayesas, Dovydas Giedraitis, Motiejus Krivas.

Akivaizdu, jog blogiau sukomplektuoti komandos Eurolygai nei tai pernai padarė „Žalgiris“ yra beveik neįmanoma.

Šį sezoną kauniečiai žymiai fiziškesni ir neturės tokių skylių individualioje gynyboje, kokių buvo praėjusį sezoną.

Šiemet „Žalgiris“ persiorientavo ir komandą pagal idėją į priekį ves gynėjai Keenanas Evansas ir Ignas Brazdeikis. Praėjusį sezoną Lukas Lekavičius turėjo arti aikštelėje žaisdamas po 30 minučių, o šiemet, panašu, jog vėl galės žaisti sau įprastas trumpas, bet efektyvias atkarpas.

Trečioje pozicijoje, prie Edgaro Ulanovo prisijungė Arnas Butkevičius. Kol kas sezono pradžioje Arnas puikiai atranda savo rolę komandoje – juodadarbis krepšininkas gynyboje, kuriam nereikia turėti kamuolio atakose ir rinkti taškus.

Tokių krepšininkų, kaip Butkevičius, kurie galėtų spausti varžovų gynėjus, „Žalgiriui“ labai trūko. Tokiu žaidėju taip pat gali būti Keenanas Evansas, kuris turi stiprų kūną ir kibias rankas.

Akivaizdu, jog mažiausiai pinigų buvo investuojama į aukštaūgių grandį. Komandoje liko amerikietis Tyleris Cavanaugh, kuriam antrasis sezonas toje pačioje komandoje turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo.

Dvejopai sutiktas buvo Rolando Šmito pasirašymas, bet žvelgiant į visą komandos paveikslą, tai atrodo neblogas krepšininkas pasižymintis elitine gynyba, bei puikiu žaidimu nugara į krepšį. Be viso to, latvis gali išplėsti aikštelę tolimais metimais, o pats krepšininkas tikrai norės įrodyti savo vertę po kelių sezono būdamas Nikola Mirotičiaus dubleriu.

Vidurio puolėju „Žalgiryje“ rungtyniauja Kevarriusas Hayesas, kuris panašu labai tinka komandos filosofijai. Tai dar vienas puikiai besiginantis krepšininkas. Amerikietis pasižymi begaline energija ir stengiasi dėl kiekvieno kamuolio. Žavi aukštaūgio darbas kojomis. LKL pirmenybėse, išsikeisdamas prieš varžovų įžaidėjus, K. Hayesas tiesiog dusindavo ir neleisdavo prasiveržti ir neblogai su kamuoliu žaidžiantiems gynėjams.

Gynybinis „Žalgirio“ potencialas nekelia didelių klaustukų. Didžiausias klausimas yra kaip Kauno ekipa atrodys puolime. Komandoje nėra labai patikimų metikų. Geriausias metikas komandoje veikiausiai yra Tyleris Cavanaugh, kuris metimus išsimeta iš po pagavimo.

Akivaizdu, jog 2 prieš 2 situacijose prieš Igną Brazdeikį ir Keenaną Evansą varžovai eis per apačią ir leis išsimesti tritaškius metimus.

Kitas aspektas – atsarginis suolas. „Žalgiris“ turi solidų Eurolygai starto penketą, bet nuo suolo kylantys žaidėjai atneša mažiau kokybės. Tą parodė ir pirmosios dvejos LKL rungtynės, kuomet atsisėdus ant suolo starto penketui, tiek „Neptūnas“, tiek „Labas Gas“ prisivydavo kauniečius.

Rungtynėse prieš „Šiaulius“ Kazys Maksvytis eksperimentavo ir nuo rungtynių pradžios ant suolo paliko Igną Brazdeikį ir Edgarą Ulanovą. Tokiu būdu balansas tarp penketų tampa apylygis. Klausimas, ar kažko panašaus galima tikėtis Eurolygoje.

Komplektacijos vertinimas – 8

Šiemet „Žalgiris“ yra įdomesnis, fiziškesnis, jaunesnis. Komandoje yra krepšininkų kaip Keenanas Evansas ir Ignas Brazdeikis, kurių potencialo ir lubų išmatuoti aukščiausiame Europos klubiniame krepšinyje dar negalime. Akivaizdu, jog ir sirgaliams į šią komandą bus stebėti daug smagiau. Komandoje pasikeitęs energijos lygis, atsirado daugiau juodadarbių ir tokių krepšininkų, kaip Ignas Brazdeikis, kuris mėgaujasi atmosfera ir aukščiausio lygio krepšiniu.

Sunku pasakyti, kiek pergalių iškovos „Žalgiris“ šiame sezone, bet duodama konkurencinga kova kiekvienose rungtynėse yra gera pradžia po praėjusį sezoną įvykusio krepšinio košmaro Kaune.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos