Kėdainiuose „Žalgiriui“ teko vargti iki paskutinių minučių

Kauno „Žalgirio“ (14/1) ekipa sulaukė dar vieno rimto iššūkio Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), bet galiausiai išvargo pergalę Kėdainiuose.

Jures Zdovco auklėtiniai 77:69 (27:24, 17:15, 17:17, 16:13) palaužė iki pabaigos kovojusį „Nevėžį-Optibet“ (3/11).

Marekas Blaževičius buvo ryškus rungtynių pradžioje ir „Žalgiriui“ pelnė 9 iš 11 starto taškų, vis tik pabėgti „Nevėžis-Optibet“ neleido ir po Sveno Smajlagičiaus tolimo metimo pirmavo 15:13. Tuo pačiu ginklu atsakyti bandė „Žalgiris“, o kiek didesnę persvarą pavyko įgauti tik antrojo kėlinio pradžioje – 34:25.

T.J.Starkso ir Rihardo Kuksiko tandemas vėl mažino kėdainiškių deficitą (30:34), o galiausiai pajautę pasitikėjimą šeimininkai lygino rezultatą eiliniu tolimu metimu – 34:34. Tik Janio Strelnieko bei Edgaro Ulanovo dėka antrą kėlinį svečiai baigė pozityviau – 44:39. Beje, pirmoje rungtynių dalyje „Nevėžis-Optibet“ pataikė daugiau tolimų metimų (7) nei dvitaškių (6).

A.Milaknio ir Tylerio Cavanaugh tritaškių fiesta didino atotrūkį (55:41), vis tik nutraukti svečių siautulį šeimininkai sugebėjo ir rengė spurtą 7:0. „Nevėžis-Optibet“ nenuleido rankų ir po T.J.Starkso metimo ekipas skyrė 3 taškai (60:63), tuo tarpu laiko dar liko sočiai – 6 minutės.

T.Cavanaugh metimai buvo labai svarbūs „Žalgiriui“, o A.Milaknis nepraleido progos vėl atakuoti iš toli – 71:63. Nors atrodė, kad prie pergalės jau artėja svečiai, S.Smajlagičiaus ir Amaro Syllos taškai vėl kurstė intrigą – 67:71. Galiausiai baudos metimais „Žalgiris“ surinko dar kelis taškus, kurie tvirtino pergalę.

Per apšilimą prastai pasijutęs Joshas Nebo rungtynes praleido.

Po dviejų mėnesių pertraukos ant parketo grįžo Paulius Jankūnas, kuris per 8 minutes prametė du dvitaškius, atkovojo 3 kamuolius, 1 – perėmė, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį prasižengė ir surinko 3 naudingumo balus.

Tyleris Cavanaugh rinko trečią dvigubą dublį sezone (18 tšk., 11 atk. kam.) ir gerino asmeninį naudingumo rekordą „Betsafe-LKL“ (29 n.b.)

A.Milaknis pagerino sezono tritaškių rekordą tiek pagal mestus (10), tiek pataikytus (4) šūvius.

Kitoje barikadų pusėje rezultatyviausią (19) ir naudingiausią (16) sezono pasirodymą rengė S.Smajlagičius.

„Nevėžis-Optibet“: Svenas Smajlagičius 19, Rihardas Kuksikas 16 (6 atk. kam.), T.J.Starksas 12, Paulius Murauskas 11, Amaras Sylla 5 (9 atk. kam.).

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 18 (11 atk. kam.), Artūras Milaknis 14 (4/10 trit.), Janis Strelniekas ir Marekas Blaževičius – po 12, Edgaras Ulanovas 8 (7 atk. kam.).

„Gaila kelių paskutinių minučių, bet labiau gaila smulkmenų, kur turėtume geriau prisitaikyti. Antroje pusėje „Žalgiris“ ėmė geriau žaisti prieš T.J. ir mes nesugebėjo to išnaudoti savo labui. Įsiklampinome į gynybines rungtynes – kaip „Žalgiris“ nori , o mums yra sunku“, – pripažino Gediminas Petrauskas.

„Negalėjome perlaužti rungtynių. Laukiu, kol žaidėjai man atneš lengvesnių rungtynių. Nepradėjome taip, kaip ruošėmės, buvome per minkšti. Atradus ritmą oponentui ir mums atsipalaidavus gynyboje, tapo sunku. Jei norime laimėti Eurolygoje ir ypač išvykoje, to negana“, – sakė Jure Zdovcas.