Ketvirtajame kėlinyje spurtavęs „Lietkabelis“ – per žingsnį nuo patekimo į Čempionų lygą © kklietkabelis.lt nuotr.

FIBA Čempionų lygos atrankos turnyro pirmajame mače Panevėžio „Lietkabelio“ klubas išvykoje 71:55 (15:24, 9:17, 16:11, 31:3) nugalėjo Nikosijos „Keravnos“ krepšininkus.

Atsakomasis susitikimas vyks rugsėjo 30-ąją, pirmadienį, 18.45 val. Panevėžio „Cido“ arenoje.

„Keravnos“ klubas nuo pat dvikovos pradžios šovė į priekį – 13:6. „Lietkabelis“ buvo priartėjęs (15:19), bet per likusį laiką šeimininkai pelnė 5 taškus be atsako ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 24:15. Antrajame ketvirtyje pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 27:15. Panevėžiečiai toliau strigo puolime, o Kipro ekipos žaidėjai pataikė vieną metimą po kito, todėl nenuostabu, kad artėjant pirmajai mačo pusei į pabaigą skirtumas perkopė 20 taškų ribą – 41:20. Svečiai iki pertraukos kiek apmažino deficitą – 24:41.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ ėmė rodyti kur kas geresnį žaidimą gynyboje – spurtas 10:0 leido gerokai sumažinti atsilikimą – 34:44. „Keravnos“ tylą nutraukė dvitaškiu (46:34), po kurio sekė dar 6 svečių taškai paeiliui – 40:46. Vis dėlto šeimininkai čia pat atsakė tuo pačiu ir po trijų kėlinių vėl turėjo dviženklį atotrūkį – 52:40.

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietkabelio“ gynyba visiškai užgniaužė varžovus – per 6 minutes „Keravnos“ nepelnė nė taško, o panevėžiečiai jų įmetė net 21 ir susikrovė pranašumą – 61:52. Netrukus skirtumas tarp komandų jau buvo dviženklis – 63:53. Nikosijos krepšininkai niekaip nerado būdų pelnyti taškų ir likus pusei minutės buvo įmetę vos 1 – 53:69. K.Brownas pridėjo dar dvitaškį paskutinėmis sekundėmis ir panevėžiečiai namo grįžta su itin solidžiu bagažu.

„Keravnos“: Mohamedas Abukaras 12 (5 atk. kam.), Ahmaadas Rorie ir Joshas Haginsas po 8.

„Lietkabelis“: Kendrickas Brownas 22 (3/9 tritaškiai), Martynas Sajus 13 (11 atk. kam.), Tomas Dimša (3/6 tritaškiai) ir Vytenis Lipkevičius po 9, Tomas Lekūnas ir Margiris Normantas po 7.