Kodėl „Rytas“ šį sezoną neatleis D.Adomaičio © Pauliaus Žukausko nuotr.

Prieš kokių penkiolika metų Vilniuje sklandęs posakis jau senokai neteko reikšmės. Tuomet, dar „Lietuvos ryto“ direktoriaus Jono Vainausko vadovavimo laikais, sostinės krepšinio sirgaliai žinojo, jog jų ekipos vyr. treneriui nevalia pralaimėti dviejų rungtynių iš eilės, nes kitaip jis bus atleistas.

Kiekviena nesėkmė Lietuvos sostinėje buvo priimama itin skaudžiai ir nenuostabu, jog komanda kartais pakeisdavo du ar net tris specialistus per sezoną.

Vilniaus klubui pakeitus savininkus ir tapus „Rytu“, stabilumas vyr. trenerio poste gerokai išaugo. Nuo 2017 metų iki šiol ekipai vadovavo tik du strategai - Rimas Kurtinaitis bei dabartinis vairininkas Dainius Adomaitis.

Visgi, pastarajam 2019/2020 m. sezonas kol kas klostosi sudėtingai - LKL patirti jau šeši pralaimėjimai, Europos taurės turnyre būta per plauką nuo komandos antirekordo, o Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio atsakomajame mače reikės revanšuotis Utenos „Juventus“ komandai.

Vis garsiau kylantis „Ryto“ sirgalių nepasitenkinimas rezultatais „sprogo“ po dviejų pralaimėjimų uteniškiams - buvo nutarta sukurti peticiją ir pradėti rinkti parašus stratego nuvertimui.

Vis dėlto tokiems sirgalių lūkesčiams bent šį sezoną nėra lemta išsipildyti ir portalas „basket.lt“ nutarė paanalizuoti to priežastis.

2018 metais, dar vykstant LKL pusfinalio etapui, televizijos komentatorius Vaidas Čeponis nustebino sirgalius, patvirtinęs informaciją, jog „Rytas“ sukirto rankomis su D.Adomaičiu ir šis per trejus metus susižers solidų atlyginimą: pirmą sezoną - 90 tūkst., antrą - 150 tūkst. o trečią - 200 tūkst. eurų.

Ilgalaikė sutartis apsaugo trenerį nuo žaibiškų vadovų sprendimų pradėti permainas, nes tokiu atveju komanda turėtų išmokėti itin didelę kompensaciją.

Pinigai - pagrindinė bėda taupiau turinčiam gyventi klubui. Net jei „Rytui“ ir pavyktų palankiomis sąlygomis susitarti dėl kontrakto nutraukimo, nedelsiant reikėtų užkamšyti skylę nauju specialistu.

Šiuo atveju Vilniaus komandos savininkai negalėtų žvalgytis į D.Adomaičio asistentus - lietuvio dešinioji ranka latvis Uvis Helmanis „pademonstravo“ savo sugebėjimus vadovauti ekipai draugiškuose mačuose, kai pavadavo pasaulio čempionate besidarbuojantį šefą. „Rytas“ namuose buvo sutriuškintas Minsko „Tsmoki“, neatsilaikė ir prieš Alytaus „Dzūkiją“.

Vilniečiams neabejotinai reikėtų žvalgytis į kitus specialistus, tačiau ir čia kyla nemažai klaustukų. Šiomis dienomis bedarbiu tapęs Kęstutis Kemzūra gali būti neįkandamas finansiškai, nes paprašytų maždaug 20-30 tūkst. eurų mėnesinės algos. Be to, aukšto lygio treneriai nemėgsta vykti gesinti gaisrų sezono metu.

Galbūt padėtų užsienio specialistai? Čia taip pat sunkiai įmanoma situacija - solidesni treneriai prašytų gero užmokesčio, taip pat nusamdyti ir jų trokštamus asistentus bei atlikti permainas žaidėjų tarpe.

Kai „Ryto“ komanda puikiai rungtyniaudavo Europos turnyruose, užsieniečiai trokšdavo atvykti į Vilnių ir taip pasikelti savo reputaciją bei susimažindavo reikalavimus, tačiau dabar šis koziris jau yra išblėsęs.

Be to, tuometinei „Lietuvos ryto“ komandai užmezgus glaudžius santykius su Serbijos krepšinio agentūra „Beobasket“, būdavo lengviau atlikti korekcijas trenerių ir žaidėjų tarpe, jos nelemdavo didelių išlaidų.

Būtent todėl D.Adomaitis šį sezoną greičiausiai užbaigs būdamas Vilniaus „Ryto“ treneriu.

Ateinanti vasara gali įpūsti naujų vėjų į vilniečių kiemą, tačiau jei komandos neištiks krachas LKL atkrintamosiose varžybose, yra nemenka tikimybė, jog treneris pradės ir savo trečiąjį sezoną Vilniuje bei taip pretenduos tapti visų laikų „Ryto“ rekordininku.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
  • Taip, šūdas, reikia nebelankyti rungtynių, tai ir nebus gėdos

    • +2
  • Taip, šūdas, reikia nebelankyti rungtynių, tai ir nebus gėdos

    • +2
  • Taip, šūdas, reikia nebelankyti rungtynių, tai ir nebus gėdos

    • +2

Kitos naujienos