Beveik visą rungtynių laiką pirmavusi Lietuvos rinktinė paskutinę akimirką nusileido serbams © krepsinionamai.lt

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiruošimo etape patyrė antrąją nesėkmę. Belgrade beveik visą rungtynių laiką pirmavę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai subyrėjo pačioje pabaigoje ir 68:72 (14:23, 20:17, 22:19, 16:9) nusileido Serbijos krepšininkams.

Dvikovą Belgrade lietuviai pradėjo labai užtikrintai. Įspūdingai puolime rungtyniavę ir varžovus tvirtoje gynyboje sulaikę Lietuvos rinktinės krepšininkai žaibiškai šovė į priekį, o įpusėjus ketvirčiui po trečiojo Mariaus Grigonio tolimo metimo įgijo ir dviženklį pranašumą – 15:3.

Sunkiai įsivažiavę serbai antrojo kėlinio pirmoje pusėje sužaidė sėkmingiau ir po Nemanija Bjelicos dvitaškio su pražanga sumažino skirtumą tarp ekipų iki keturių taškų – 21:25. Tiesa, lietuviai arčiau priartėti varžovams neleido, situaciją stabilizavę mūsiškiai po Jono Valančiūno įkirtimo į baudos aikštelę susigrąžino aštuonių taškų atsargą – 31:23.

Po ilgosios pertraukos Serbijos rinktinė po Bogdano Bogdanovičiaus dvitaškio su pražanga prie lietuvių priartėjo per dviejų taškų atstumą – 42:44. Kitoje atakoje tritaškį realizavęs Lukas Lekavičius vėl padidino skirtumą, tačiau netrukus Draganas Milosavlevičius atsakė tuo pačiu ir išlygino rezultatą, o Vladimiro Lučičiaus rezultatyvus epizodas išvedė serbus į priekį – 50:48. Visgi atkarpą 9:2 laimėjusiems lietuviams pavyko atsitiesti ir po Arno Butkevičiaus galingo dėjimo greitajame puolime susigrąžinti penkių taškų persvarą – 57:52.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinė po taiklaus Martino Gebeno baudos metimo įgijo saugesnį šešių taškų pranašumą, bet neilgai trukus serbai spurtavo 5:1 ir komandas vėl skyrė tik du taškai – 61:63. Antroje kėlinio pusėje lietuviai surado jėgų dar kartą atitrūkti nuo savo varžovų, L.Lekavičiaus baudų metimai mūsiškiams sugrąžino šešių taškų pranašumą – 67:61. Tačiau po to sekė jau įprastas Serbijos rinktinės atsakas po kurio iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei minutei po dėjimą atlikę N.Jokičius ir V.Lučičius persvėrė rezultatą – 70:67.

Galiausiai lietuviai griebėsi pražangų taktikos, bet išsigelbėti nepajėgė, o pergalingus baudų metimus realizavęs Stefanas Jovičius įtvirtino šeimininkų pergalę – 72:68.

LIETUVA:  Marius Grigonis 18 tšk., Mindaugas Kuzminskas 12 tšk., Domantas Sabonis 8 tšk., Lukas Lekavičius 7 tšk., Jonas Valančiūnas 5 tšk., Mantas Kalnietis, Edgaras Ulanovas ir Martinas Geben po 4 tšk., Paulius Jankūnas 1 tšk.

SERBIJA: Bogdanas Bogdanovičius 18 tšk., Nemanija Bjelica 15 tšk., Nikola Jokičius 13 tšk.