Pusę komandos taškų pelniusi J. Jocytė šešiolikmečių neišgelbėjo © FIBA.com nuotr.

Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė Makedonijoje vykusiame Europos čempionate liko per žingsnį nuo aukso medalių. Paskutinėmis rungtynių minutėmis subyrėjusios Viliaus Stanišausko auklėtinės finale 66:73 (24:20, 14:15, 15:19, 13:19) nusileido nė karto šiose pirmenybėse nepralaimėjusioms Rusijos bendraamžėms.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Rusijos rinktinės krepšininko, tačiau netrukus Justė Jocytė atsakė dvitaškiu ir rezultatą išlygino. Toliau atakuoti krepšį sėkmingiau sekėsi rusėms, laimėjusios atkarpą 4:0 jos įgijo pranašumą keturių taškų pranašumą – 6:2. Visgi neilgai trukus lietuvės iniciatyvą perėmė ir pasivijo varžoves, o po J. Jocytės dvitaškio ir persvėrė rezultatą – 9:8.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinės krepšininkėms sekėsi kur kas geriau. Iki ketvirčio pabaigos likus dviems minutėms J. Jocytė prasiveržimu suteikė lietuvėms devynių taškų pranašumą – 38:29. Tiesa, per likusį laiką rankų nenuleidusi Rusijos rinktinė surengė spurtą 6:0 ir savo turėtą deficitą sumažino iki trijų taškų – 38:35.

Penkis taškus be atsako trečiojo kėlinio pradžioje realizavusi Lietuvos rinktinė susigrąžino aštuonių taškų pranašumą, tačiau netrukus sėkmingą atkarpą sužaidusios rusės sumažino atsilikimą iki minimalaus – 43:42. Beveik įpusėjus ketvirčiui apsukų nesumažinusi Rusijos rinktinė persvėrė rezultatą ir nuo šio momento užvirė atkakli kova taškas į tašką, o prieš lemiamą ketvirtį lietuvių varžovėms pavyko išlaikyti taško pranašumą – 54:53.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi arši dvikova per kurią nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamesnio pranašumo. Tačiau iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei minutei po taiklaus tritaškio rusės įgavo rekordinę septynių taškų persvarą ir galiausiai šventė pergalę – 73:66.

LIETUVA: Justė Veronika Jocytė (9 atk. kam.) 33 tšk., Audronė Zdanevičiūtė 17 tšk., Urtė Čižauskaitė (8 atk. kam.) 9 tšk.,  Rusnė Augustinaitė 3 tšk., Ema Januškevičiūtė (5 atk. kam.) ir Neda Pliatkutė po 2 tšk.

RUSIJA: Anastasija Kosu 27 tšk., Sabrina Zapolskaja 15 tšk., Veronika Loginova 10 tšk., Iana Pashkovskaja ir Anastasija Odintcova po 8 tšk., Kristina Savkovich 5 tšk.