„Labas GAS“ pirmąją pergalę pasiekė Panevėžyje išvijus N. Čanaką © lkl.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ledus pagaliau pralaužė Prienų „Labas GAS“ (1-16) ekipa.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai pirmąją sezono pergalę netikėtai nuskynė svečiuose pas Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (10-7) – 86:74 (28:15, 15:18, 22:19, 21:22).

Panevėžiečiai dvi minutes ieškojo pirmųjų taškų, kol iš toli pataikė Vytenis Lipkevičius – 3:5. Vėliau aikštėje vyko lygus žaidimas, trapią persvarą sukūrė Stefano Peno tritaškis (13:9). Jamilo Wilsono įkvėpti svečiai surengė triuškinantį spurtą 19:2 (28:15).

Prieniškiams gerai sekėsi laikytis įgytos persvaros – prieš ilgąją pertrauką ją vienženkle pavertė Gedimino Oreliko tritaškis, tačiau antrąjį kėlinį baudų metimais uždarė Justinas Jogminas (43:33). Trečiajame kėlinyje favoritų deficitas net ūgtelėjo – 52:65.

Lemiamu metu Panevėžio klubas ėmėsi deginti deficitą, o likus žaisti pusketvirtos minutės S. Peno tritaškis leido priartėti per vieną metimą – 71:74. Kyanas Andersonas gaisrą gesino baudų metimais po Gyorgy Golomano pražangų, G. Orelikas pataikė iš toli – 74:80. Nenadas Čanakas užsidirbino dvi technines pražangas ir buvo priverstas palikti aikštelę, o J. Jogminas pergalę įtvirtino dėjimu.

Lemiamu metu žibėjęs K. Andersonas per 31 minutę pelnė 20 taškų (4/6 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 6/6 baudų metimų), atkovojo ir prarado po kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, kartą prasižengė bei surinko 22 naudingumo balus.

Tuo tarpu Panevėžio ekipos lyderis Jamelas Morrisas per 22 minutes prametė visus aštuonis savo metimus, rungtynes baigė be taškų ir su -3 naudingumo balais.

„7bet-Lietkabelis“ krito net ir laimėjęs kovą dėl kamuolių (42:34), atlikęs gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (22:14) bei solidžiai atakavęs iš toli – 14/34, 42 procentai. Ties perimetru solidūs buvo ir prieniškiai – 10/21, 48 procentų taiklumas.

„Labas GAS“ laimėjo pirmą kartą po šešiolikos pralaimėjimų paeiliui, tačiau iš paskutinės vietos nepakyla, o Panevėžio klubas LKL smuktelėjo į penktąją poziciją.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 20 (4/8 tritaškių, 10 atk. kam., 3 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius 17 (4/6 tritaškių, 7 atk. kam.), Stefanas Peno 11 (3/5 tritaškių, 5 atk. kam.), Kristianas Kullamae 8 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 5 klaidos).

„Labas GAS“: Jamilas Wilsonas (3/3 tritaškių, 7 atk. kam., 6 klaidos) ir Kyanas Andersonas po 20, Justinas Jogminas 13 (8 atk. kam.), Robertas Keliačius 11, Darius Tarvydas 10.