Laimėjęs „Žalgiris“ pratęsė LKL finalo seriją © lkl.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalas nesibaigia – Kauno „Žalgiris“ dar bent vienam mačui pratęsė kovą dėl trofėjaus.

Andrea Trinchieri auklėtiniai namų arenoje 91:81 (25:15, 22:21, 19:20, 25:25) nugalėjo Vilniaus „Rytą“ ir sušvelnino serijos rezultatą.

Finalo serijoje iki trijų pergalių Kauno klubas du pirmuosius mačus pralaimėjo po pratęsimų, tad šia pergale prisivijo varžovus – 1:2.

Prieš pat rungtynes „Žalgirio“ arenoje pagerbtas net 13 sezonų klubui atidavęs Artūras Milaknis, šio sezono metu nusprendęs baigti profesionalo karjerą. Per savo karjerą jis net 10 kartų tapo „Betsafe-LKL“ čempionu, keturiskart kėlė Karaliaus Mindaugo taurę (Citadele KMT), bei išlieka dešimtu daugiausiai tritaškių pataikiusiu visų laikų Eurolygos žaidėju (461).

Pirmuosius rungtynių taškus dėjimu pelnė Javinas DeLaurier, jam netrukus tuo pačiu atsakė Laurynas Birutis – 2:2. Edmondas Sumneris pasižymėjo penkiais taškais paeiliui, rezultatyvų prasiveržimą surengė Dovydas Giedraitis – 12:4. Dviženklį pranašumą žalgiriečiams sukūrė Tomo Dimšos tritaškis, vėliau šį grąžino Kevarriusas Hayesas (21:10). Margiris Normantas pasižymėjo greitoje atakoje, kėlinį uždarė Edgaro Ulanovo baudų metimai (25:15).

Antrojo kėlinio starte E. Sumneris užbaigė greitą ataką dvitaškiu su pražanga – 30:16. Marcusas Fosteris išaugusį deficitą aptirpdė penkiais taškais paeiliui, vėliau intrigą palaikė sudėtingu tritaškiu – 24:38. Į Luko Lekavičiaus vidutinio nuotolio metimą tritaškiu atsakė Justinas Gorhamas, iš arčiau pasižymėjo Martynas Echodas – 31:42. Kėlinį uždarė J. Gorhamo dėjimas, bet persvara liko šeimininkų pusėje – 47:36.

Per pusę trečiojo kėlinio vilniečiai priartėjo tik tašku – 48:58. Iki vienženklio deficitą aptirpdė M. Fosterio tolimas metimas (53:62). Ketvirčio pabaigoje vilniečiai turėjo šansą priartėti dar labiau, tačiau du M. Normanto tritaškiai tikslo nepasiekė, o Arnas Butkevičius pridėjo baudos metimą – 66:56.

„Žalgirio“ pranašumui dar labiau susvyravus E. Ulanovas smeigė tritaškį su pražanga, K. Hayesas galingai įkrovė L. Lekavičiaus pakabintą kamuolį – 75:63. Techninė pražanga skirta „Ryto“ suoleliui, tokia pati nuobauda penktąja tapo M. Normantui. Penktąją pražangą gauti netruko ir M. Fosteris. Per likusį laiką skirtumas svyravo apie dešimties taškų ribą, o pergalė liko „Žalgirio“ kišenėje. Paskutinę minutę apkartino tik slogūs Rolando Šmito ir T. Dimšos epizodai – abiems žalgiriečiams kliuvo į dešinįjį petį.

Kauno klubą į pergalę vedė 41 tašką suvertęs E. Sumnerio ir L. Lekavičiaus tandemas.

Vilniečių neišgelbėjo puikus M. Fosterio pasirodymas – 32 minutės, 25 taškai (3/7 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 1/2 baudų metimų), 3 atkovoti, perimtas ir 2 prarasti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 5 pražangos bei 20 naudingumo balų.

Ketvirtasis serijos mačas Vilniuje vyks jau trečiadienį (birželio 12-ąją), 18.50 val.