Lažybų bendrovių čempionatu tampanti LKL: klubai griebiasi paskutinio šiaudo? © Pauliaus Žukausko nuotr.

Nenumaldomai artėjant naujajam LKL sezonui krepšinio gerbėjai dažnai girdi neįprastas naujienas.

Jas greičiausiai nulėmė koronaviruso pandemijos nulemtos priežastys ir taip buvo paskatintos anksčiau sunkiai įsivaizduojamos permainos klubų pavadinimuose.

Krenta ir dešimtmečius prieš tokias viliones atsilaikę senbuviai – neseniai pranešta apie Utenos ekipos tapimą „Uniclub Casino–Juventus“, o šiandien buvo informuota, kad naujame sezone Šiaulių komanda vadinsis „Šiauliai–7bet“.

Akylesni sirgaliai pastebi, kad uteniškiai buvo išlaikę „švarų“ pavadinimą nuo debiuto LKL lygoje 2009 metais, o šiauliečiai – nuo pat starto pirmenybėse 1994 metais.

Pažvelgus į 2021/2022 m. čempionato komandų sąrašą, šviečia dar dvi komandos su azartinių bendrovių pavadinimais – Jonavos „CBet“ ir Kėdainių „Nevėžis–Optibet“.

Prisimenant, kad ir pati lyga vadinasi „Betsafe–LKL“, susiformuoja tikros lažybų bendrovių pirmenybės.

Taip bėgant metams ir vis didėjant skylėms klubų biudžetuose, komandos yra priverstos išnaudoti visas galimybes gauti bent šiek tiek papildomos paramos.

Ekipos pavadinimas – pati geriausia vieta reklaminei pozicijai, nes net ir viename sezone rėmėjas bus paminėtas daugybę kartų portalų straipsniuose ar televizijos žinių pranešimuose.

Pasiūlyti pinigai nusveria ir kitus dalykus, pavyzdžiui, ilgai išsaugotą „tyrą“ pavadinimą ar azartinių žaidimų neskatinimą.

Ši tendencija pradėta stumti į užribį galingose Senojo žemyno futbolo lygose – ispanai „La Liga“ uždraudė klubams ant marškinėlių klijuoti azartinių žaidimų bendrovių logotipus, nes taip, anot valdininkų, yra pernelyg įtakojami labiausiai pažeidžiami visuomenės sluoksniai.

Netrukus panašiai gali nutikti ir antrose pagal pajėgumą Anglijos „Championship“ pirmenybėse, kur ketinama drausti lažybų bendrovių reklamą.

Lietuvoje – priešingai: procesas vis labiau pradeda įsibėgėti.

Užfiksuotas ir įdomus faktas: „Šiauliams“ pasiryžus permainoms, dviem komandomis, kurios nuo LKL lygos įkūrimo nepakeitė savo pavadinimų ir taip iki šiol nereklamuoja rėmėjų tapo Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Prieš gerą dešimtmetį sklandė gandai, kad tuomet finansinės krizės purtomus kauniečius milžiniškais pinigais vilioja banko „Snoras“ vadovai, tačiau Laikinosios sostinės komanda atsispyrė vilionėms ir tada pavadinime šalia „Žalgirio“ finansinės įstaigos vardas neatsirado.

Straipsnio įvertinimas: 3 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos