Lėčiau įsibėgėję lietuviai Libaną sutriuškino ir trečiąsyk © ltu.basketball nuotr.

Pirmojo pasirengimo etapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai užbaigė trijų kontrolinių susitikimų su Libanu ciklą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Panevėžyje 95:66 (24:22, 21:14, 30:13, 20:17) sutriuškino libaniečius, taip pat dalyvausiančius olimpinėje atrankoje.

Šįsyk rungtynių pradžia buvo sunkesnė nei pirmuosiuose mačuose. Pirmajame kėlinyje priekyje ilgiau laikėsi svečiai, tačiau lietuviai ketvirčio pabaigoje visgi persvėrė rezultatą – 24:22. Nors po to libaniečiai dar trumpam buvo susigrąžinę trapią persvarą, iki pertraukos šeimininkai perėmė iniciatyvą ir pirmavo 45:36.

Galutinis rungtynių lūžis įvyko po pertraukos – trečiąjį kėlinį 30:13 laimėję lietuviai paskutiniąsias dešimt minučių pavertė formalumų tvarkymu – 75:49. Esmine intriga per likusį kėlinį tapo tai, ar Lietuvai pavyks darsyk peržengti 100 taškų ribą. Nors iki to trūko nedaug, finalinė sirena skelbė apie triuškinamą šeimininkų pergalę.

Panevėžyje lankai mūsiškiams nebuvo tokie palankūs atakuojant iš toli, kaip Jonavoje bei Kėdainiuose. Pataikyti 8 tritaškiai iš 26 (30 proc.). Tiesa, išliko puikus dalinimasis kamuoliu – atlikti 28 rezultatyvūs perdavimai.

Rezultatyviausi lietuvių gretose buvo Ignas Sargiūnas ir Eimantas Bendžius, abu surinkę po 14 taškų. Dviženkliu taškų skaičiumi prie laimėjimo prisidėjo ir Ąžuolas Tubelis (12 tšk.), Paulius Danusevičius, Martynas Arlauskas (abu po 11 tšk.) bei Lukas Kreišmontas (10 tšk.).

Jau netrukus startuos ir pagrindinis pasiruošimo etapas, kuriame turėtų dalyvauti ir bent keli pirmojo etapo žaidėjai.

Birželio 23 d. (sekmadienį) Vilniuje vyks rinktinės išlydėtuvės – lietuviai draugiškame mače susitiks su Slovėnijos nacionaline ekipa. Susitikimą nuo 19.30 val. transliuos TV3 televizija, bilietus galima įsigyti čia.

Lietuva: Ignas Sargiūnas ir Eimantas Bendžius po 14, Ąžuolas Tubelis 12, Paulius Danusevičius ir Martynas Arlauskas po 11, Lukas Kreišmontas 10, Dovydas Romančenko 7, Laurynas Beliauskas 6.

Libanas: Gerardas Hadidianas 19, Mohamadas Ali Haidaras 15, Omari Spellmanas ir Jadas Khalilas po 11, Karimas Rtailas 6.