Lemiamu metu spurtavęs „Rytas“ pirmą kartą laimėjo Utenoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (16-7) buvo arti trečiojo iš eilė pralaimėjimo Utenoje, tačiau vietos „Juventus“ (13-10) ketvirtajame kėlinyje sustojo puolime, o Bryantas Crawfordas prametė pratęsimą išplėšti galėjusį metimą, todėl šalies vicečempionai prakeiksmą nutraukė, rašo lkl.lt.

Pirmą kartą šį sezoną Utenoje laimėję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai „Juventus“ krepšininkus po atkaklios kovos pranoko 70:66 (23:25, 21:19, 12:14, 14:8).

Viso susitikimo metu komandos žaidė taškas į tašką, o ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus – 62:62. Vis dėlto dažnai klydę uteniškiai tuomet įkrito į duobę, o ja pasinaudojęs „Rytas“ spurtavo 6:0 ir atsiplėšė 68:62.

Per pirmas 8 kėlinio minutes tik 4 taškus pelnę „Juventus“ krepšininkai prasidėjus paskutinei minutei priartėjo 66:68, o po netaiklaus Arno Butkevičiaus tritaškio įgijo ir šansą išsigelbėti.

Lemiamai atakai Utenos klubas turėjo 25 sekundes, tačiau po krepšiu prasiveržęs B. Crawfordas likus žaisti 6 sekundes nepataikė, o Gyčio Radzevičiaus pražangą teisėjai įvertino kaip nesportinę, todėl du baudų metimus pataikęs Mindaugas Girdžiūnas garantavo svečiams pergalę.

Be Francisco Cruzo rungtyniavusią sostinės ekipą į priekį vedė 18 taškų pelnęs Terrellas Holloway ir 16 pridėjęs Mindaugas Girdžiūnas. Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 18 taškų įmetęs Gytis Radzevičius.

„Juventus“: Gytis Radzevičius 14 (7 atk. kam.), Julius Jucikas 13, Bryantas Crawfordas 11, Ignas Vaitkus 10, Shannonas Scottas ir Vytautas Šulskis po 5.

„Rytas“: Terrellas Holloway 18, Mindaugas Girdžiūnas 16, Marekas Blaževičius 9 (7 atk. kam.), Arnas Butkevičius ir Eimantas Bendžius po 7.