„Lietkabelį“ įveikęs „Neptūnas“ pateko į atkrintamąsias © fiba.com nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas“ (13/21) užsitikrino vietą „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 83:73 (16:17, 25:19, 24:19, 18:18) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ (21/12).

Uostamiesčio klubą ši pergalė, bent laikinai, kilstelėjo į šeštąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Džiugios žinios pastarieji sulaukė iš Utenos, kurioje „Juventus“ nugalėjo „Dzūkiją“. „Neptūnas“ laimėjo visas keturias kovas prieš „Dzūkiją“ (10/23), o tai reiškia, kad klaipėdiečiai žemiau aštuntosios pozicijos nebenukris.

„Lietkabelis“ nors ir pralaimėjo, bet lieka trečias. „Juventus“ turi tiek pat pergalių, tačiau yra sužaidę rungtynėmis daugiau. Šeštadienį Nenado Čanako auklėtiniai vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Kyle'o Vinaleso.

Pirmoje rungtynių pusėje nei viena ekipa įtikinamesnio pranašumo neįgijo. Tiesa, abi komandos rado savo lyderius.

„Lietkabeliui“ 10 taškų pelnė vienas sezono atradimų Margiris Normantas, o „Neptūnui“ tokį patį kraitį įnešė klubo simbolis Simas Galdikas.

Po pertraukos „Neptūnas“ šovė signalinę raketą – atkrintamųjų jie nori dabar. Deivido Gailiaus ir Žygimanto Janavičiaus duetas sukrovė ekipai svaresnį pranašumą (56:48). Netrukus atstumas tapo ir dviženklis (65:55).

Panevėžiečiai bandė šturmuoti varžovų krepšį – sumažino šeimininkų pranašumą iki 5 taškų (70:65). „Neptūnas“ nepasimetė, pelnė šešis taškus iš eilės, o žaisti buvo likę mažiau nei 5 minutės  (76:65).

Klaipėdiečiai užtikrintai tvarkėsi gynyboje iki pat rungtynių pabaigos, o lemiamu dvitaškiu tapo Žygimanto Janavičiaus reidas prasidėjus priešpaskutinei minutei (78:69).

„Sudėliojome gerus aspektus gynyboje ir puolime. Jie labai gerai išnaudoja įsivėlimą į greitą žaidimą, baudžia už prarastus kamuolius. Pirmoje pusėje kažkiek pridarėme klaidų“, – po rungtynių sakė Tomas Gaidamavičius.

„Klaipėdiečiai nusipelnė pergalės. Nebuvome pakankamai protingi gynyboje. Žinojome, kurie žaidėjai gali sukelti problemų, bet žaidžiame prastai jau kokį mėnesį. Sakiau jau keletą kartų, kad su tokiu žaidimu bus labai sunku LKL ketvirtfinalyje“, – pozityvo neįžvelgė Nenadas Čanakas.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 19 (4/7 trit.), Žygimantas Janavičius (8 rez. perd., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), Simas Galdikas ir Martynas Mažeika po 12 taškų.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 17 (5/8 trit.), Paulius Valinskas 15, Margiris Normantas 14, Džordžė Gagičius 12 taškų.