„Lietkabelis“ pralaimėjo atsakomąjį mačą, bet žengė į FIBA Čempionų lygą © FIBA.com nuotr.

Atsakomosiose FIBA Čempionų lygos atrankos rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namuose 77:82 (19:18, 26:27, 14:25, 18:12) nusileido Nikosijos „Keravnos“ ekipai, tačiau iškovojo kelialapį į šių pirmenybių grupių etapą.

Kipre 71:55 triumfavę Nenado Čanako auklėtiniai serijoje turėjo šešiolikos taškų atsargą, bet vienu metu ją ištaškę buvo atsidūrę per plauką nuo sensacingos nesėkmės.

Pirmojo kėlinio pirmoje pusėje aikštelėje vyko atkakli kova taškas į tašką, o įpusėjus ketvirčiui taško deficitą turėjęs „Lietkabelis“ netrukus iniciavo atkarpą 11:4 ir likus kiek daugiau nei minutei iki kėlinio pabaigos įgijo šešių taškų pranašumą – 19:13. Per likusį laiką taškų nebepelnę šeimininkai suteikė šansą svečiams, kurie pelnė penkis taškus be atsako ir priartėjo prie panevėžiečių per taško atstumą – 19:18.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė – nė vienai komandai nepavyko pernelyg atitrūkti, o pirmoji rungtynių pusė baigėsi švieslentėje degant lygiam rezultatui – 45:45.

Po ilgosios pertraukos „Keravnos“ pademonstravo charakterį, privertė „Lietkabelį“ klysti ir pradėjo žaibiškai didinti skirtumą tarp komandų, kuris po taiklaus Josho Haginso tritaškio išaugo iki šešiolikos taškų – 70:54.

Per lemiamą ketvirtį Panevėžio ekipai pavyko stabilizuoti situaciją. Viduryje kėlinio dvitaškį su varžovo pražanga realizavęs Tomas Lekūnas sumažino atsilikimą iki vienaženklio – 69:78. Visgi per likusį laiką „Lietkabeliui“ rungtynių laimėti nepavyko, „Keravnos“ išsaugojo penkių taškų persvarą – 77:82.

„Lietkabelis“: Kendrickas Brownas (8/11 trit., 4 rez. perd.) 32 tšk., Margiris Normantas (4 rez. perd.) 11 tšk., Gabrielius Maldūnas (4 atk. kam., 4 per. kam.) 8 tšk., Tomas Lekūnas, Željko Šakičius (7 atk. kam.) ir Martynas Sajus (6 atk. kam.) po 6 tšk.

„Keravnos“: Mohamedas Abukaras (6/10 trit., 7/7 baud., 6 atk. kam.) 19 tšk., Joshas Haginsas (11 rez. perd.) 14 tšk., Jake'as O'Brienas ir Ahmaadas Rorie po 12 tšk., Vernonsas Tayloras 10 tšk., Simonas Michailas 7 tšk., Nikosas Stylianou 6 tšk.