Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė per pratęsimą nusileido graikams © FIBA.com nuotr.

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė pasitraukė iš kovos dėl Europos čempionato medalių. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai dramatiškai po pratęsimo 66:70 (12:14, 14:7, 13:21, 16:13, 11:15) nusileido bendraamžiams iš Graikijos.

Susitikimo pradžia buvo itin nerezultatyvi, beveik įpusėjus ketvirčiui lietuviai iš viso buvo pelnę tik penkis taškus, o jų varžovai – tašku mažiau. Netrukus savų sirgalių akivaizdoje rungtyniavusi Graikijos rinktinė pelnė keturis taškus paeiliui ir persvėrė rezultatą – 8:5.

Antrajame kėlinyje ekipoms ir toliau sunkiai sekėsi pelnyti taškus, keturias minutes trukusią sausą atkarpą nutraukė dvitaškį realizavęs ir rezultatą išlyginęs Lukas Kreišmontas – 14:14.

Iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus 19 sekundžių Lietuvos aštuoniolikmečiai turėjo tik taško pranašumą, bet skirtumas žaibiškai išaugo, vieną baudos metimą pridėjo Ąžuolas Tubelis, o neilgai trukus iš varžovų kamuolį komandinėmis pastangomis iškrapštę lietuviai įsmeigė tritaškį ir įgijo penkių taškų pranašumą – 26:21.

Po pasitarimo rūbinėje lietuviams nepavyko išsaugoti susikrauto pranašumo, trečiajame kėlinyje sėkmingiau puolę varžovai penkių taškų deficitą pavertė dviejų taškų pranašumu – 30:28.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Adomo Sidarevičiaus tritaškis leido Lietuvos rinktinei panaikinti turėtą trijų taškų atsilikimą, bet atkarpą 7:0 laimėję bendraamžiai iš Graikijos įgijo rekordinę persvarą – 49:42.

Visgi kovingumo nepraradę Lietuvos rinktinės krepšininkai dar kartą atsitiesė, po taiklių Lauryno Vaištarto baudos metimų lietuviai vėl buvo priekyje – 50:49. Per likusį kėlinio laiką vyko dramatiška kova taškas į tašką per kurią nugalėtojas nepaaiškėjo – 55:55.

Pratęsimas irgi buvo labai nerezultatyvus, nė vienai komandai nepavyko stipriai atitrūkti, tačiau paskutinę minutę užtikrinčiau sužaidę graikai sugebėjo apginti namų aikštę ir iškovojo kelialapį į pusfinalį – 70:66.

LIETUVA:  Ąžuolas Tubelis (20 atk. kam., 7 blk., 36 naud.) 23 tšk., Adomas Sidarevičius (6 rez. perd., 5 atk. kam.) 14 tšk., Lukas Kreišmontas (7 atk. kam.) ir Dovydas Rimkus (5 atk. kam.) po 8 tšk.

GRAIKIJA: Nikoloas Rogkavopoulos (15 atk. kam.) 25 tšk., Aristotelis Sotiriou 10 tšk., Alexandros Nikolaidis 9 tšk.