Lietuvos rinktinė nugalėjo Estiją © ltu.basketball nuotr.

Pasaulio čempionato atrankai bei Europos čempionatui besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Klaipėdos sirgalių akivaizdoje 84:70 (21:12, 20:14, 28:19, 15:25) patiesė svečius iš Estijos, taip pat besirengiančius vasaros pabaigoje bei rudens pradžioje laukiantiems iššūkiams.

Pirmauti estams lietuviai neleido nė sekundės – iškart atsiradęs atotrūkis mačo eigoje tik didėjo, o svečiai nesurengė rimtesnio spurto, kuris būtų leidęs pagalvoti apie intrigą dėl susitikimo baigties. Savų sirgalių apsuptyje žaidę lietuviai pirmavo beveik visose statistikos kategorijose.

Ant parketo išbėgo visi 12 Lietuvos krepšininkų, o taškais nepasižymėjo tik Gytis Masiulis. Labiausiai rezultatyvumu išsiskyrė Martynas Echodas, pelnęs 15 taškų bei Rokas Giedraitis, pridėjęs 13.

Pirmąkart rinktinės marškinėlius Klaipėdoje užsivilko Kristupas Žemaitis ir Donatas Tarolis. Abu debiutantai pasižymėjo surinkdami po 7 taškus.

Šiame mače lietuviai vertėsi be Jono Valančiūno, Domanto Sabonio, Igno Brazdeikio ir Mindaugo Kuzminsko. Prie rinktinės prisijungę krepšininkai rungtynes stebėjo nuo suoliuko.

Su ta pačia Estijos rinktine lietuviai susitiks ir šį sekmadienį (rugpjūčio 7 d.) 19:30 val. Alytuje.

Galingai startavę lietuviai jau mačo pradžioje šovė į priekį ir dar pirmajame kėlinyje pasiekė dviženklį pranašumą (18:8). Iki pertraukos mūsiškiams pavyko dar šiek tiek išauginti persvarą – 41:26.

Sugrįžę ant parketo lietuviai nemažino apsukų ir toliau baudė varžovus. Prieš paskutiniąsias dešimt minučių šeimininkų pranašumas nekėlė abejonių – 69:45. Nors ketvirtajame kėlinyje Estijos krepšininkai dar sugebėjo aptirpdyti savo atsilikimą, lietuviai šventė užtikrintą pergalę – 84:70.

Lietuva: Martynas Echodas 15, Rokas Giedraitis 13, Tomas Dimša 10, Marius Grigonis 9, Donatas Tarolis, Kristupas Žemaitis ir Laurynas Birutis po 7, Arnas Butkevičius 6.

Estija: Kristianas Kullamae 15, Mathiassas Tassas 14, Siimas-Sanderis Vene ir Kerras Kriisa po 9, Rauno Nurgeris 6.