Lietuvos rinktinė sutriuškino Libaną © fiba.basketball

Pirmadienio vakarą Jonavoje startavo pasirengimo etapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių mačų ciklas.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 100:71 (30:17, 20:20, 28:19, 22:15) nesunkiai pranoko Libano rinktinę, taip pat besiruošiančią olimpinei atrankai.

Lėtai įsibėgėję lietuviai dar pirmojo ketvirčio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą (21:11), o po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 30:17. Antrajame kėlinyje svečiai kiek pagerino gynybą ir kurį laiką buvo sumažinę savo atsilikimą, tačiau sėkmingiau pirmąją mačo dalį užbaigę šeimininkai susigrąžino turėtą persvarą – 50:37.

Po pertraukos Lietuva galutinai perlaužė rungtynes, kuomet atotrūkis pasiekė 20 taškų ribą (62:42). Igno Sargiūno tritaškis paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis leido paskutiniąją susitikimo atkarpą pasitikti su triuškinančia persvara – 78:56. Galiausiai per likusias dešimt minučių lietuviai užtikrintai finišavo, pelnė 100-ąjį tašką ir pasiekė nesunkią pergalę.

K. Maksvyčio kariauna šįkart kaip niekad kliovėsi tritaškiais metimais, kurių realizavo net 19 iš 43 (44 proc.). Palyginimui, lietuviai išmetė tik 25 dvitaškius. Taip pat statistikos protokole įspūdingai atrodo mūsiškių dalinimasis kamuoliu – iš viso atlikti net 32 rezultatyvūs perdavimai.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo Ąžuolo Tubelio (18 tšk., 3/7 trit), Lauryno Beliausko (17 tšk., 5/6 trit.) ir I. Sargiūno (15 tšk., 4/8 trit., 9 rez. perd.) trijulė.

Geriausią +/- rodiklį komandoje (+24) demonstravo Lietuvos aistruoliams mažiau pažįstamas Rytis Petraitis. JAV tobulėjantis krepšininkas savo šaliai prisistatė tobulu pataikymu (2/2 dvit., 1/1 trit.) pelnydamas 7 taškus, atkovodamas 3 ir perimdamas 2 kamuolius.

Susitikimui buvo registruoti visi trylika šiame pasiruošimo etape dalyvaujančių žaidėjų, visi jie pasirodė ant parketo ir pasižymėjo taškais.

Lietuviai su libaniečiais susikaus dar dusyk – trečiadienį Kėdainiuose bei penktadienį Panevėžyje. Abu susitikimus nuo 19.30 val. tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 18, Laurynas Beliauskas 17, Ignas Sargiūnas 15, Marekas Blaževičius 9, Rytis Petraitis, Eimantas Bendžius ir Paulius Danusevičius po 7, Lukas Kreišmontas 6.

Libanas: Sergio El Darwichas 20, Omari Spellmanas 14, Mohamadas Ali Haidaras ir Karimas Ezzeddine po 10.