Triuškinamą deficitą panaikinęs „Nevėžis“ nusileido „Sintek-Dzūkijai“ © „Sintek-Dzūkija“ nuotr.

Įsūdingą „Nevėžio“ sugrįžimą ketvirtajame kėlinyje iniciavęs Georgios Kalaitzakis komandos į pergalę neatvedė. Pirmose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse išvykoje beveik triuškinamą atsilikimą panaikinę Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai 62:68 (17:16, 10:16, 15:24, 20:12) nusileido Alytaus „Sintek-Dzūkijai“.

Šiose rungtynėse alytiškiai vertėsi be dviejų traumas patyrusių žaidėjų – amerikiečio Gabe'o Devoe ir jaunojo Luko Kvedaravičiaus.

Dvikovos pradžioje „Sintek-Dzūkiją“ į priekį išvedė Gedimino Žalalio tritaškis, tačiau netrukus kėdainiečiai sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir po Lauryno Beliausko dvitaškio įgijo taško pranašumą – 5:4. Įpusėjus ketvirčiui deficitą panaikinę ir estafetę iš varžovų perėmę alytiškiai susikrovė saugesnę taškų atsargą – 10:5. Visgi rankų nenuleidę „Nevėžio“ krepšininkai labai greitai atsakė septyniais taškais be atsako ir po Juliaus Kazakausko tritaškio susigrąžino trapų pranašumą – 12:10.

Antrajame ketvirtyje irgi vyko nuožmi kova, ilgą laiką nė vienai komandai nepavyko pernelyg atitrūkti. Tiesa, geresnį pataikymą antroje kėlinio dalyje pademonstravusi „Sintek-Dzūkija“ po Egidijaus Dimšos dviejų taškų vertės metimo nuo kėdainiečių atitrūko šešių taškų skirtumu – 30:24.

Po ilgosios pertraukos spurtą 5:0 surezgę alytiškiai žaibiškai įgijo dviženklį pranašumą, tačiau du tolimus metimus realizavę „Nevėžio“ krepšininkai sumažino deficitą iki keturių taškų – 33:37. Atsitiesusius kėdainiškius šeimininkai nubloškė dar kartą – trylika taškų be atsako pelnęs „Sintek-Dzūkijos“ klubas susikrovė rekordinę persvarą – 54:36.

Lemiamo ketvirčio metu vaizdas aikštelėje pasikeitė kardinaliai. Nė taško per beveik pusę kėlinio varžovams įmesti neleidę G.Kalaitzakio vedami svečiai turėtą beveik triuškinamą deficitą sumažino iki keturių taškų, o neilgai trukus „Nevėžio“ vedlys pataikė baudos metimą ir išlygino rungtynių rezultatą – 59:59. Visgi likus minutei iki rungtynių pabaigos „Sintek-Dzūkija“ pelnė aštuonis taškus paeiliui, stabilizavo situaciją ir galiausiai iškovojo pergalę – 68:62.

Dzūkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 12 taškų surinkę Paulius Danisevičius, kuris dar pridėjo ir 4 rezultatyvius perdavimus, bei Gediminas Žalalis, kurio sąskaitoje ir 7 atkovoti kamuoliai.

Pralaimėtojų komandos neišgelbėjo fantastišką pasirodymą surengusio G.Kalaitzakio šou. Arti dvigubo dviženklio buvęs graikas per 33 aikštelėje praleistas minutes varžovams atseikėjo 20 taškų (3/4 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai, 5/10 baudos), sugriebė 8 ir perėmė 3 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo ir surinko 18 naudingumo balų.

„Sintek-Dzūkija“: Paulius Danisevičius (4 rez. perd.) ir Gediminas Žalalis (7 atk. kam.) po 12 tšk., Artūras Jomantas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Egidijus Dimša (5 atk. kam.) po 9 tšk., Martynas Pocevičius ir Adrianas Bowie (6 atk. kam.) po 8 tšk.

„Nevėžis“: Georgios Kalaitzakis (8 atk. kam.) 20 tšk., Julius Kazakauskas (10 atk. kam.) 13 tšk., Austinas Chatmanas 9 tšk., Arminas Urbutis (5 atk. kam.) ir Laurunas Beliauskas po 7 tšk.