LKL finale „Rytas“ prirėmė „Žalgirį“ prie sienos © lkl.lt nuotr.

Dar vienoje pratęsimo pareikalavusioje dramoje Vilniaus „Rytas“ didžiojo finalo serijoje nustūmė amžinus varžovus ant prarajos krašto.

Giedriaus Žibėno kariauna namuose 104:94 (19:30, 25:20, 27:17, 16:20, 17:7) darsyk patiesė Kauno „Žalgirį“ ir atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo susigrąžinimo – 2:0.

Jau pirmadienį vilniečiai vyks į Kauną turėdami galimybę uždaryti seriją, tuo tarpu žalgiriečiai nebeturės kur trauktis ir norėdami apginti trofėjų turės triumfuoti tris kartus paeiliui.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, per pusę ketvirčio susikūrę dviženklį atotrūkį (17:7). Rezultatyvų pirmąjį kėlinį kauniečiai užbaigė pirmaudami 30:19. Antrajame ketvirtyje šeimininkai pamažu vijosi oponentus, kol priartėjo per tašką – 38:39. Vis tik prieš pertrauką „Žalgiris“ šiek tiek truktelėjo į priekį – 50:44.

Po pertraukos „Rytas“ vėl paleido varžovus kiek toliau (46:57), tačiau kapitono Margirio Normanto vedama komanda trečiojo kėlinio pabaigoje sulig Gyčio Masiulio tritaškiu po ilgo laiko išsiveržė į priekį – 67:65. Prieš lemiamą mačo atkarpą vilniečiai pirmavo 71:67.

Likus 4 minutėms rezultatas buvo lygus (79:79), o netrukus Rolando Šmito tritaškis grąžino persvarą žalgiriečiams (82:79). Likus minutei švieslentėje ir vėl degė lygybę (87:87). Dovydo Giedraičio ir Luko Lekavičiaus metimai buvo netaiklūs, tačiau kitoje aikštės pusėje Marcusas Fosteris prarado kamuolį. Edgarui Ulanovui nepavyko išplėšti pergalės paskutiniuoju metimu, tad komandos kėlėsi į pratęsimą.

Šeimininkai papildomą laiką pradėjo 5:0 atkarpa (92:87). Svečiams niekaip nepavyko artėti, tiksint paskutinei minutei jų atsilikimas vis dar buvo toks pats (93:98). M. Normanto tritaškis galutinai palaidojo „Žalgirį“, kuris nebeatsitiesė.

„Rytas“: Margiris Normantas 26, Martynas Echodas 18, R.J. Cole'as 16, Marcusas Fosteris 12, Gytis Masiulis 9, Gytis Radzevičius 8, Justinas Gorhamas 7.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 24, Edgaras Ulanovas 18, Lukas Lekavičius 17, Rolandas Šmitas 8, Demetre Riversas ir Dovydas Giedraitis po 6.