LKL lyderių mūšyje – „Žalgirio“ pergalė © Motiejaus Baublio nuotr.

Nors įpusėjus „Betsafe-LKL“ lyderių mūšiui atrodė, kad antroji susitikimo pusė yra tik formalumas, Kauno „Žalgiris“ (10-1) vos neprisižaidė po pertraukos.

20 taškų pranašumą iššvaistę Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 82:77 (27:13, 13:7, 13:27, 29:30) palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ (7-3) pasipriešinimą.

Lietuvos čempionai vietiniame fronte pasiekė aštuntąją pergalę iš eilės ir nutraukė panevėžiečių septynių pergalių seriją.

Iki pertraukos dominavęs „Žalgiris“ triuškino varžovus net 40:20, tačiau „Lietkabelis“ nepasidavė ir trečiajame kėlinyje pakilo į šturmą.

Nenado Čanako kariauna spurtavo 17:6 bei prisivijo 47:53. Ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų ištirpo iki 2 taškų – 54:56.

Vis dėlto lemiamu metu „Žalgiris“ vėl įjungė aukštesnę pavarą – baudų metimais taškus rinko Marius Grigonis, o du Artūro Milaknio tritaškiai atstatė dviženklį kauniečių pranašumą 71:60.

Paskutinę susitikimo minutę „Lietkabelis“ dar priartėjo 73:78, tačiau laiko pasivyti jau neužteko.

Varžovus pagal rezultatyvius perdavimus 28:19 pranokusį „Žalgirį“ į priekį patempęs A. Milaknis per 22 minutes pelnė 15 taškų (5/7 trit.), o už jį rezultatyviau žaidė tik Joffrey Lauvergne, įmetęs 17 taškų.

Panevėžio klubo gretose išsiskyrė 19 taškų pelnęs Kyle‘as Vinalesas.

Kauniečiai vertėsi be traumuotų Patricio Garino ir Steve‘o Vasturios, o taip pat – be Augustino Rubito, kuriam buvo suteikta poilsio. Panevėžiečiams nepadėjo kapitonas Vytenis Lipkevičius.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 19, Paulius Valinskas 13, Gabrielius Maldūnas 12 (9 atk. kam.), Gytis Masiulis 11.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne 17, Artūras Milaknis 15, Nigelas Hayesas 13, Marius Grigonis 11 (8 rez. perd.).