LKL teisėjų departamentas paaiškino diskusijas sukėlusius epizodus © LKL.lt nuotr.

Pirmadienį pasibaigus 23-iam „Betsafe-LKL“ čempionato turui, LKL teisėjų departamentas išanalizavo krepšinio arbitrų, teisėjavusių šiame ture, darbą.

Dėl kai kurių situacijų kilo nemažai diskusijų, tad LKL teisėjų departamentas apžvelgia epizodus bei pateikia paaiškinimus.

Epizodas Nr. 1

Prieš kamuolį varantį Klaipėdos „Neptūno“ žaidėją Žygimantą Janavičių ginasi Vilniaus „Ryto“ žaidėjas Marcusas Fosteris.

Bėgdami šalia tiek puolėjas, tiek gynėjas liečia vienas kitą rankomis, bet nei vienas iš šių smulkių kontaktų nėra vertintinas kaip pražanga, todėl teisėjo sprendimas M. Fosteriui skirti pražangą gynyboje neatitinka kontaktų vertinimo kriterijų. Tai – klaidingas teisėjo sprendimas.

Epizodas Nr. 2

„Ryto“ žaidėjas Arnas Velička varosi kamuolį savo komandos gynybos zonoje. Baigiantis 8 sek. laikui, per kurį puolanti komanda turi pereiti į puolimo zoną, teisėjai fiksuoja pražangą „Neptūno“ žaidėjui Ąžuolui Tubeliui.

Tuo metu „Neptūno“ komandos vyr. treneris prašo „iššūkio“ dėl šio epizodo peržiūros pagal Skubios Peržiūros Sistemos (SPS) taisykles, kurios leidžia ketvirčio ar pratęsimo pabaigoje nustatyti, ar prieš pasibaigiant rungtynių laikui, o jei taip, tai kiek liko laiko, kai buvo pažeista kamuolio valdymo 8 (aštuonių) sekundžių taisyklė.

Teisėjai patvirtina trenerio „iššūkį“, apie tai informuoja sekretoriatą ir po peržiūros patikslina, kad prieš užfiksuotą gynėjo pražangą, buvo pažeista 8 sek. taisyklė. Teisėjai anuliuoja gynėjo pražangą ir patikslina likusį rungtynių laiką iš 13,4 sek. į 14,7 sek.

Šiame epizode buvo pažeistos SPS naudojimo taisyklės, kurios nenumato galimybės peržiūrėti, ar buvo 8 sek. pažeidimas ar ne.

Konstatuotina, kad šiame epizode teisėjai suklydo, neužfiksuodami „Ryto“ komandos 8 sek. taisyklės pažeidimo, įvykusio kiek ankščiau nei prasižengė „Neptūno“ komandos gynėjas bei neteisėtai suteikdami Klaipėdos ekipos komandos vyr. treneriui paprašyto „iššūkio“ perskaičiuoti „Ryto“ komandos 8 sek. taisyklės pažeidimą.

Aukščiau aprašyta situacija dėl neteisėtos 8 sek. peržiūros, naudojantis SPS, parodė, kad yra būtinybė papildyti SPS naudojimo taisykles, numatant 8 sek. taisyklės pažeidimo SPS peržiūros galimybę ketvirčio/pratęsimo pabaigoje.

Taip pat egzistuojančiuose LKL ir FIBA dokumentuose nėra vienareikšmiško išaiškinimo dėl ketvirčio/pratęsimo pabaigos apibrėžimo laiko ribose. Todėl Lietuvos krepšinio lyga paruoš atitinkamus SPS naudojimo taisyklių pakeitimo pasiūlymus ir artimiausiu metu teiks juos LKL valdybai svarstymui.

„Ryto“ – „Neptūno“ rungtynėse klydusiems teisėjams LKL nuostatuose nustatyta tvarka yra paskirtos suspendavimo nuo teisėjavimo „Betsafe-LKL“ čempionate sankcijos nuo 1 iki 3 savaičių.

Epizodas Nr. 3

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ žaidėjui Deividui Sirvydžiui metant į krepšį iš 3 taškų zonos, jį ginantis Mažeikių „M-Basket-Delamode“ žaidėjas Giedrius Staniulis žengteli į priekį dar prieš puolėjui pašokant į orą, kas yra legalu.

Sirvydžiui jau esant ore, G.Staniulis laiko rankas vertikaliai, tačiau korpusu juda į priekį, šonu susiliesdamas su metiku bei pasuka dešinę pėdą link puolėjo, ant kurios pastarasis ir nusileidžia. Gynėjas atsakingas už šiuos kontaktus.

Tai – teisingai gynėjui užfiksuota pražanga metimo metu, skiriant 3 baudos metimus puolėjui.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...