Metų proveržiu tapęs M. Normantas: supratau, kad galiu kažką nuveikti krepšinyje © fiba.com nuotr.

2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas artėja prie finišo – kol Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ tęsia kovą dėl čempionų titulo, Panevėžio „Lietkabelis“ siekia iškovoti bronzos medalius. Serijoje prieš Utenos „Juventus“ panevėžiečiams padeda ir Metų proveržiu pripažintas vilnietis Margiris Normantas.

24 metų 194 cm ūgio gynėją labiausiai patobulėjusiu lygos krepšininku išrinko sporto žurnalistai bei čempionato komandų treneriai. Tai – pirmasis toks trofėjus M. Normanto karjeroje.

Šiame 2020-2021 m. sezone vienas „Lietkabelio“ lyderių sužaidė 33 rungtynes. Vidutininiškai aikštelėje gynėjas praleisdavo po 24 minutes ir per šį laiką rinkdavo 12,4 naudingumo balų.

M. Normantas svariai prisidėjo prie to, kad „Lietkabelis“ reguliariajame sezone finišuotų trečioje vietoje ir pasiektų mažąjį čempionato finalą.

„Tikrai smagu gauti tokį įvertinimą. Smagu ir dėl to, kad žaidimo kreivė kyla į viršų. Nesu daug metų profesionaliame krepšinyje, tik porą metų gaunu daugiau žaidybinio laiko. Esu labai laimingas. Atsirado didesnis pasitikėjimas iš trenerio, todėl labiau pasitikiu ir savimi“, – kalbėdamas su LKL.lt sakė krepšininkas.

Vos išgirdęs apie pirmąjį tokį įvertinimą savo karjeroje, „Lietkabelio“ žaidėjas net kelis kartus paminėjo iš trenerio Nenado Čanako gautą didelį pasitikėjimą. Pasak krepšininko – tai suteikia dar didesnį norą tobulėti pačiam.

„Praėjusiais metais treneriui įrodžiau, kad galiu komandai duoti daug. Gynyboje viskas buvo aišku – tikrai galėjau pridėti energijos. Bet puolime dar reikėjo daug ką įrodyti, parodžiau, kad galiu ir rinkti taškus. Viskas vyko labai natūraliai“, – kalbėjo M. Normantas.

Bendrai M. Normantas profesionaliame vyrų krepšinyje sužaidė tik šeštąjį pilną sezoną. Pirmąją gyvenimo sutartį, tada dar būdamas 19 metų, vilnietis pasirašė su savo miesto komanda, Rimo Kurtinaičio treniruojamu Vilniaus „Rytu“. Iki pat šiol prisimenant tas pirmąsias dienas vyrų krepšinyje iš M. Normanto nedingsta šypsena.

„Tuo metu tikrai dar nesupratau, kas vyksta. Dabar jau po truputį suprantu, kad galiu iš to užsidirbti pinigus, galiu iš to gyventi. Einu, dirbu, stengiuosi, matau, kad pavyksta, todėl motyvacijos ir supratimo dabar yra pakankamai.

Kai mane pakvietė į „Rytą“, visai nesitikėjau, nespėjau suprasti, kas nutiko. Rimas Kurtinaitis leido man žaisti, kelis kartus neblogai pavyko, tada ir supratau, kad galiu kažką rimtesnio nuveikti krepšinyje“, – šyptelėjo M. Normantas.

Tiesa, šį 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezoną 24 metų gynėjas prisimins toli gražu ne tik dėl asmeninio trofėjaus. Besibaigiant sezonui M. Normantas patyrė traumą, po kurios, kaip sako pats, išgąstis buvo bene didžiausias gyvenime. Vis tik, nusišypsojusios sėkmės ir profesionalų dėka, vilnietis sugebėjo gana greitai atsitiesti.

„Ten buvo gana rimta situacija. Vienu metu atrodė, kad iškrisiu iš rikiuotės labai ilgam. Gerai padirbėjome su Mangirdu Brundza, Dariumi Aučyna ir Ramūnu Širvinsku. Labai didelis ačiū jiems. Turėjome įtarimų, kad plyšo kryžminiai kelio raiščiai, bet to pavyko išvengti. Tai reikėjo laiko atsitiesti, bet viskas pavyko žymiai geriau, nei pasirodė iš pirmo žvilgsnio.

Pradžioje labai išsigandau. Nežinau, ar dar kada buvau taip išsigandęs. Galvojau, kad viskas, sezonas baigtas. Aišku, aš jaučiau, kad tai buvo mano proveržio sezonas. Buvo labai liūdna, bet vėliau išgirdome geras žinias. Susikaupiau ir su gerų žmonių pagalba grįžau“, – pasakojo M. Normantas.

Bendrai visą šį sezoną „Lietkabelio“ komandai krepšininkas suskirstė į keturis etapus: sunkusis Europos taurėje, džiugusis Citadele Karaliaus Mindaugo Taurėje, keistasis ir slogusis „Betsafe-LKL“ pusfinalyje bei likęs – kova dėl bronzos.

„Europos taurėje gavome labai daug pamokų. Šiai dienai mums tai buvo per stiprūs varžovai. Vėliau sekė Citadele KMT, tai užimti antrąją vietą šiame turnyre mūsų klubui yra labai geras pasiekimas. O dabar, sezono pabaigoje, serijoje prieš „Rytą“, tiesiog nepagavome formos. Sunku pasakyti, kodėl taip slogiai atrodėme, nes buvome pasiruošę kovoti. Dabar svarbiausia iškovoti bronzą“, – dėstė krepšininkas.

Toli į ateitį šis jaunasis Lietuvos krepšinio talentas dairytis nepanoro. Kaip sako pats krepšininkas, noro kol kas yra tik ties vienu – tobulėjimo – aspektu.

„Nenoriu nieko skambaus pasakyti, noriu dirbti savo darbą, daryti tai, ką geriausiai moku. Noriu tobulėti, tiesiog augti kaip krepšininkas. o visa tai duos ir gerą impulsą ateičiai. Dirbti reikia dar labai daug“, – šyptelėjo labiausiai šiame sezone patobulėjęs krepšininkas.

„Lietkabelio“ ir „Juventus“ artimiausia dvikova Utenoje prasidės penktadienį 18:50 val. Utenoje.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos