Praūžus Citadele KMT finalo ketverto kovoms ir pasibaigus rinktinių langui jau šį savaitgalį bus pratęstos „Betsafe–LKL“ pirmenybės. Per dvi dienas bus sužaisti visi penki 23-ojo turo susitikimai, o centrinė kova vyks Utenoje, kur, jau klasikine tampančioje akistatoje, vietos „Juventus“ šeštadienį priims Vilniaus „Rytą“.

Utenos ir Vilniaus komandų kovos pamažu tampa tikra šalies krepšinio klasika – klubai nevengia šmaikščiai vienas kito patraukti per dantį socialiniuose tinkluose, mūšiai sutraukia pilnas arenas sostinėje ir Utenoje.

Komandos šiame sezone visuose turnyruose tarpusavyje jau susitiko keturis kartus ir pasidalino po dvi pergales savo arenose.

Kaip sakė Utenos „Juventus“ aukštaūgis Norbertas Giga – po tiek daug tarpusavio susitikimų komandoms nustebinti viena kitą darosi vis sunkiau.

„Kad kažkas kažką gali nustebinti, nemanau. Galima tiesiog tikėtis kaip visada agresyvaus ir įdomaus žaidimo“, – LKL.lt sakė uteniškių centras.

Su juo sutiko ir vilniečių gynėjas Mindaugas Girdžiūnas, teigęs, jog ypatingo ažiotažo komanda nejaučia ir mačui ruošiasi įprastu ritmu.

„Kažkokių nustebinimų čia nelabai yra, ar tai būtų prieš „Juventus“, ar prieš kitas komandas. Tiesiog ruošiamės įprastai, kaip prieš kiekvieną komandą, žinome jų stipriąsias puses, silpnesnes, tai pasiruošimas vyksta kaip visada, jokių staigmenų“, – sakė „Ryto“ atstovas.

Komandos į Lietuvos čempionato kovas grįžta po šiokios tokios pertraukos – praėjusią savaitę vyko rinktinių varžybos, o tai, kaip atskleidė M. Girdžiūnas, įnešė ir korekcijų į komandos treniruočių procesą.

„Visų pirma, truputį keitėsi treniruočių pobūdis, padirbėjome fiziškai, gavome laisvų dienų, manau, tikrai gerai išnaudojome tą pertrauką ir žiūrėsime, kaip seksis.

Papildomos laisvos dienos yra gerai, bet, manau, treneriai viską sudėliojo ir viskas turėtų būti gerai“, – teigė „Ryto“ snaiperis.

Su juo sutiko ir N. Giga, teigęs, jog pertrauka buvo naudinga išsigydyti ir menkus sužeidimus. Kita vertus, aukštaūgis teigė, jog priverstinis langas be rungtynių gali išbalansuoti.

„Sportavome, netinginiavome, kažko labai ypatingo nesiruošėme, tiesiog išlaikėme formą ir toliau judame į priekį.

Kai kurie žaidėjai jautėsi įeinantys į savo formą, o dabar tokia ilgesnė pertrauka, gal tai kažkiek atslūgo. O iš geros pusės, tai išsigydėme visas traumas ir žiūrėsime, kaip bus toliau“, – bendraudamas su LKL.lt kalbėjo N. Giga.

Dar praėjusiame sezone N. Giga priklausė „Ryto“ komandai, tad pats krepšininkas tikina, jog mačai prieš Vilniaus komandą svarbūs ir jam pačiam.

Žinoma, tiesiog norisi ne tiek sužaisti asmeniškai, kiek nugalėti „Rytą“, nes tai ne tik padėtų komandai lentelėje, bet yra ir tiesiog noras nugalėti“, – sakė N. Giga.

Po sunkios sezono pradžios N. Giga tampa vis svarbesniu komandos žaidėju, o tai atsispindi ir skaičiuose – net trijuose iš keturių pastarųjų lygos mačų N. Giga renka mažiausiai po 16 naudingumo balų.

Tačiau pats centras tokio savo formos kilimo nesureikšmina ir tikina, jog už tai yra dėkingas gerai jį išnaudojantiems komandos draugams.

„Tiesiog išeinu ir darau savo darbą, komandos draugai mane suranda, pats atsirandu tinkamu laiku tinkamoje vietoje ir dėl to yra tokie rezultatai“, – svarstė Utenos klubo krepšininkas.

Tuo tarpu vilniečiai dar kartą turės patirti garsią Utenos arenos atmosferą, kurioje pastaruoju metu rungtyniauti sostinės komandai sekasi sunkiai – nuo praėjusio sezono pabaigos iki dabar, „Rytas“ pralaimėjo visas tris Utenoje žaistas rungtynes.

Apie tai, jog savų žiūrovų akivaizdoje „Juventus“ yra visai kita komanda, kalbėjo ir M. Girdžiūnas.

„Iš tikrųjų Utena, mano manymu, namuose yra visiškai kitokia komanda, tikrai gerai žaidžia namuose, turi gerą palaikymą. Manau, kad tai ir lemia, kad jie gerai jaučiasi namuose. Žiūrovai jiems tikrai padeda“, – svarstė „Ryto“ gynėjas.